| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor!
Stiti cumva cum sa-mi pastrez bronzul un timp indelungat?
Sunt foarte alba,iar cand ma bronzez, ma bronzez foarte tare si mi se duce pielea prea repede.

Răspuns Câştigător
| BenetonDress a răspuns:

Deci dupa bronz dude in dus si spalate cu apa cu sare ne iodata sau dupa ce te dai cu bronz te dai pe tot corpul ce crema de fata amestecata cu sare si zahar! sper ca te-am ajutat

3 răspunsuri:
| Robert_Iriminescu_1996 a răspuns:

Stai cat mai mult la soare si o sa ti- se duca mai greu bronzul

| lorenamihailescu a răspuns:

Trebuie sa folosesti neaparat o crema. si trebuie sa te expui treptat. adica nu te duci din prima si stai cateva ore cand e soarele cel mai puternic ca te arzi.

| hinatahyga900201 a răspuns:

Apoi dragă cînd te bronzezi încearcă să foloseşti cremă anti'bronz dacă te bronzezi prea tare chiar ai toate şansele ca să nu fii bronzată pe mult timp