| Bibutzu a întrebat:

Buna TuTuRor!love struck

Am si eu o problema de sanatate, pentru cei care au trecut prin asa ceva sau, care stiu despre ce e vorba.De cateva saptamani mamei mele ii cade parul. in numar mare.Nu stie din ce cauza, dar ar banui ca stresu e devina.

Mi-ati putera recomanda medicamente sau si mai bine, anumite tratamente naturiste care sa le poate face acasa?

Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| addicting a răspuns:

Da si mie imi cade parul ingrozitor si folosesc solutia pe care o poti gasi la farmacie:Alopexy.
Trebuie sa o folosesca mai multe luni, in prima luna parul poate sa cada mai mult decat de obicei dar rezultatele se vor vedea abia dupa 2-3 luni de tratament.

2 răspunsuri:
| iacob_2737 a răspuns:

Poate folosi gama gerovital plant cu petroleum, insa daca cauza este hormonala? Cel mai indicat sunt analize de sange iar apoi un tratament corespunzator. Gerovital nu are contraindicatii insa problema caderii parului trebuie tratata de la origine. Insa nu uita ca este normal sa cada 150 de fire (aproximativ) zilnic si ca sunt perioade ale anlui in care perul cade mult mai mult ca de obicei.

| frumusica01 a răspuns:

Si prietenei mele ii cade parul. acum nu stiu cat de lung ara parul mama ta dar prietena mea il avea pana la fund aproape si s-a dus sa se tunda pana la umeri dupa 2-3 saptamani nu imi mai cadea parul sau daca se vospeste si din cauza asta s-ar putea