| HellGirl0 a întrebat:

Va rog cititi tot puppy dog eyes.
Luna viitoare ma tund. Problema este ca nu stiu cum. Am parul saten inchis (nu conteaza asta, dar totusi laughing ) si des.Pe moment sunt tunsa in scari + filat.Cararea este intr-o parte.Parul este in forma de V (adica in parti mai scurt,si in spate mai lung, astfel preia forma literei V)
-Intr-o parte am parul tuns mai scurt cam pana la umeri (dar o parte mica, ca de la obraz la ureche. Si cea mai lunga parte, in spate cred ca e cu vreo 2 palme pe orizontala si putin,sub umeri (ce de detalii).
-In cealalta parte am si bretonul care il am cam pana la gura,dar il dau pe partea respectiva,si e tot mai scurt ca in spate...
! Eu vreau sa-mi las parul lung,dar nu modelul simplu (adica taiat la linie, sau doar in V, vreau ceva mai special, asa cum a zis mama). Si de asemenea vreau sa pot face tot feluri de coafuri din el...nu ma refer neaparat la cocuri,sau indreptat/ondulat,ci sa pot face o coada impletita simpla,sau una intr-o parte.
Eu m-am gandit sa ma tund ceva gen Cristina Ciobanasu (nu,nu sunt obsedata de pariu cu viata,doar ca am vazut tunsoarea ei la mai multe fete,si mi-a placut). Adica sa am prima treapta din par cam pana sub barbie, si celalat par sa fie mai lung, astfel incat sa pot face codite din parul lung, si pe cel scurt in las deasupra (daca intelegeti ce vreau sa spun). Un alt model ar fi cel al Tequilei (Vlogger).
Funditaaaa puppy dog eyes.
P.S. Nu am parul drept,e oarecum "in valuri",dar nu chiar ondulat,si nu doresc sa il indrept cu placa. Iar cand e umed,se onduleaza mai mult, dar nu intr-un mod aranjat. Se exclude bretonul scurt laughing.

3 răspunsuri:
| YoOYoO a răspuns:

Sal'tare!
Si eu ti-as sugera sa te tunzi ca Tequilla, daca vrei sa fii speciala, sa-ti lasi parul lung si tot odata sa ti-l si poti prinde.
Ceva in genul ei este tunza si Christina Grimmie: http://www.google.ro/......tp?/imgres

Mai nou, ea si-a ondulat parul sau asa ceva:http://www.google.ro/......tp?/imgres

Sper ca te-am ajutat;). Succes!
Abracadabrabye!

| Maria_Aloma_1997 a răspuns:

Nu stii cum sa te tunzi? Cu o foarfeca, functioneaza!

| HellGirl0 explică (pentru Maria_Aloma_1997):

Eu ma gandeam sa folosesc o telecomanda.