| cineva666 a întrebat:

Va rog frumos sa-mi recomandați o placă de par bună ..sa nu-mi ardă părul prea tare. Oricum o sa o folosesc rar ca sa nu-mi maltratez părul prea des

6 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Eu mă împac super bine cu Remington. Am auzit că rowenta ar mai fi bună.
Importantă nu este doar placa, ci și cum o folosești:
https://youtu.be/1WGqdlieAdM

| Cksihja a răspuns:

Depinde cum folosești placa, dacă nu știi îți poți arde serios părul.

| Elelei a răspuns:

Orice placa, oricat de scumpa, arde parul. Pentru ca acolo e temperatura foarte ridicata.

| AnastasiaSt a răspuns:

Regminton. Sa mergi la un magazin de cosmetice sa ceri o crema de par sau un ulei de par cu care sa te dai inainte sa folosesti placa sau dupa.
Este ceva de genul, care împiedică deteriorarea/arderea părului. Poti cauta si pe net.

| blondie22 a răspuns:

BaByliss sau Remington happy

| Randomkid a răspuns:

Eu am de la BaByliss pro sleek expert pe rose gold mi se pare foarte buna. Dar iti recomand mereu sa aplici un spray de protectie impotriva căldurii (eu folosesc Guardian Angel), iar dupa sa aplici un ulei de par, eu folosesc uleiul de la Moroccanoil