| Kasia a întrebat:

Voi cum va curatati pensulele?

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Le spal cu gel de dus pentru copii

| AikkoxD a răspuns:

Le spăl cu şampon Johnson's baby. Curăţă şi dezinfectează mult mai bine decât un demachiant normal + că e delicat şi nu afectează ochii.

| BiuL a răspuns:

In chiuveta de la baie, le ud si apoi le spal cu sampon, le clatesc bine si apoi le pun la uscat pe un prosop thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
In functie de numarul lor si de cat de mari sunt, iau un recipient in care pun demachiant. Acum am ales un capac de spray, nimic deosebit, pe care l-am clatit si curatat cu un servetel. Daca as spala de exemplu o pensula pentru blush, care e mai stufoasa, as alege un recipient mai mare, special, pe care il am. Acum insa capacul a fost perfect. Pun in el demachiant.
Pun in capacel o cantitate suficienta si apoi introduc pensulele, lasandu-le sa se moaie.
Le plimb usor prin solutie, insa nu apas, nu bruschez.
Le scot din demachiant si incep sa le sterg usor de servetel, cu o miscare de du-te-vino. Fix asa cum este pensula in poza, asa trag in stanga si apoi o intorc si merg spre dreapta.
Arunc demachiantul pe care l-am folosit mai devreme si pun un altul.
Repet operatiunea: las la muiat si apoi sterg fiecare pensula.
La final, toate pensulele sunt curate!
Te pup!