| alexandra6413 a întrebat:

Buna, vreau sa comand un rimel de la Avon (sora colegei mele este reprezentant ) si vreau sa stiu daca sunt bune, adica am auzit ca iti pot cadea genele pentru ca nu sunt de calitate de la AVON si fix
asta i s-a intamplat unei prietene, mentionez ca am aproape 14 ani, fac peste 2 luni, stiu ca intrebarea nu e prea potrivita pentru aceasta categorie dar am nevoie de ajutor, plss, dau FUNDAAA

Răspuns Câştigător
| wonderwoman123 a răspuns:

Nu îți recomand deloc. Mi-e mi s-au rărit genele( asta s-a întâmplat când aveam 15 ani) si am făcut un tratament si mi-am pus gene fir cu fir. Cele mai bune rimeluri sunt: Better than Sex de la Too Faced, Trouble Maker de la Urban Decay ( o sa apara luna asta la Sephora, eu l-am primit din State), Mega Volume is Hippy de la L'oreal, Lash Sensetional de la Maybelline si las princess de la Essece.

Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

La 14 ani sincer nu inteleg ce nevoie ai tu de rimel dar ma rog.
Avon si Oriflame sunt printre marcile ...de jos. Eu personal nu le folosesc. Prefer sa am un rimel de calitate decat sa fac cine stie ce alergii sau infectii.
Acum depinde daca ai de gand sa te dai zilnic sau nu. Pentru un aplicat din joi in paste, e ok.
De pus zilnic pe gene eu mi-as lua unul mai de calitate...

| Necunoscut112 a răspuns:

Sunt chiar bune mascara-urile de la AVON.

| Andreeaa20 a răspuns:

Depinde de preț cele scumpe sunt de calitate

| Anonima5665cool a răspuns:

Producere Avon sunt bune, recomand
daca te dai des si mult, cad genele
toti cumpara unu la un pret mai ridicat

| wonderwoman123 a răspuns (pentru Anonima5665cool):

Produsele Avon sunt o porcărie. Singurele produse care chiar îmi plac sunt rujurile Mark si ojele. Fondurile de ten sunt varza, zici ca te dai cu apa pe fata, plus ca lucești ca naiba. Concealerele se strâns chiar daca pui cea mai buna pudra din lume ( Pudra HD de la Make-up for ever), fardurile cad pe obraz. Nu sunt bune.