| Alasia a întrebat:

vreau sa incerc o noua culoare a parului. Parul meu e vopsit negru, si as vrea sa-l schimb cu blond deschis. spuneti-mi va rog ce trebuie sa cumpar si ce sa fac? va prinde vopseaua daca doar cumpar vopsea pentru blond si dau peste negru? sau trebuie decolorat si apoi aplicata vopseaua? ce decolorant imi recomandati si cum sa-l folosesc, si nu merg la salon, vreau sa fac totul acasa. multumesc anticipatbig grin

Răspuns Câştigător
| Bibishorrrr a răspuns:

Nu conteaza ce fel de decolorant cumperi.Toate sunt la fel Poi trecuie mai intai sa iti dai cu decolorantul, instructiunile sunt scrise pe el...Dar decolorantul te face oricum blonda dar acum depinde si de culoarea pe care o doresti tu.Iti urez bafta si usor cu vopsitul sa nu iti strici parul. Funda?big grin

6 răspunsuri:
| Alasia explică:

Mersi, dar nu iti pot da fundita, nu stiu dc, dar nu este fundita langa raspunsul tau, decal langa celalalt. incerc mai tarziu poate isi revine

| Alasia explică:

Tie

| Alasia explică:

Pai bine dar daca peste negru pun saten o sa prinda peste? nu trebuie oricum sa il decolorez?

| Bibishorrrr a răspuns:

Mie sau alexandrei?

| HaHa_8983 a răspuns:

Buna, scumpa.
Eu am parul saten si as vrea sa il mai deschid cu o nunata sau 2. Coafeza mea mi-a spus ca pot lua o vopsea blonda pentru ca nu va avea putere sa il faca blond, ci doar il va deschide. Eu nu te'as sfatui sa il decolorezi si apoi sa il vopsesti deoarece il vei deteriora foarte tare. Mai bine faci schimbarile incetul cu incetul. Iti cumperi acum o vopsea mai deschisa, mai astepti putin, si tot asa. Sper ca te'am ajutat.

| Arekandera a răspuns:

Nici intr-un caz nu se va prinde blondul peste brunet! incearca o decolorare profesionala, nu cred ca vei reusi sa faci asta acasa.