| Ioneluţax3 a întrebat:

Bună!
Vreau să mă vopsesc în vacanţa de iarnă roşcată, am ochii verzi, parul şaten, pistrui, puţin grăsuţă ( cea din poză sunt eu ). Credeti ca mi-ar sta bine? Dacă nu, ce culoare îmi sugerati?. Si as mai avea o problema acum părul foarte inestetic adica, eu il am mereu prins in coada si cand il desfac ramane forma cum a fost prins. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

Roşcatul e greu de întreţinut, dar merită. Ai nevoie de şampon şi balsam pentru păr roşcat. Ţi-ar sta bine, că ai trăsături frumoase. Alege una din nuanţele astea:
http://bmodish.info/......lights.jpg
http://salon.beautyti.ps/......340368.jpg
Se potrivesc tenului tău. Şi uite de ce produse ai nevoie:
http://3.bp.blogspot.com/......+and+c.JPG
Preţ 30 lei fiecare.
Cât despre părul prins, nu-l mai ţine strâns în coadă, împleteşte-l sau leagă-l la bază, pe o parte.

9 răspunsuri:
| Sabrine a răspuns:

Draga Ioneluta, din cate vad in poza esti o fata foarte frumoasa cu trasaturi bine conturate si cu pometi proeminenti. Si din cate mai vad, observ ca esti adolescenta. Consider ca podoaba ta capilara are o culoare foarte frumoasa asa naturala. Nu ai timp toata viata sa iti vopsesti parul? De ce sa ti-l strici de pe acum? Din punct de vedere al roscatului, nu sunt fan, insa stiu ca este o culoare destul de dificila ca si brunetul si deodata ce te vopsesti scapi cam greu de ea. Eu una anul trecut m-am vopsit pentru prima oara si pana si acum regret. Aveam o culoare asemenatoare cu a ta si imi pare rau. Invata macar din greselele altora. Iti recomand, daca tot vrei o schimbare, indreapta-ti parul cu placa sa invata sa il tapezi ca sa aiba volum si astfel o sa se aseze pe placul tau. Iti recomand spuma pentru volum de la Garnier. O folosesti dupa ce te-ai spalat pe par si te usuci cu feonul cu capul in jos pentru un plus de volum. Mai poti apela la extensii pentru o schimbare mai radicala. Foloseste-le pe cele cu clipsuri daca te gandesti la asta. Toate cele bune iti doresc :* PS: daca tot vrei sa te vopsesti, incearca un nuantator cu textura mai usoara, care sa nu iti afecteze parul prea tare, cum ar fi cel pe baza de spuma de la Wellaton. Culoarea si nuanta o alegi tu. happy

| Ioneluţax3 explică (pentru Sabrine):

Bună şi mulţumesc! Nu vreau să mă fac roşcat dinacela aprins, ceva mai inchis... culoarea mea naturala a fost un şaten deschis dupa m-am facut blonda si nu-mi statea bine, dupa m-am facut saten inchis cum sunt acum şi sincer mi-ar place roşcat fiindca am vazut că mai multe fete cu pistrui si ochii verzi/ albastrii au parul roscat. Dar aş vrea sa fac altfel sa-mi iau un nuantator roscat, am vazut ca exista si sa vad daca imi sta bine, daca nu o sa renunt la aceasta idee.

| Ioneluţax3 explică (pentru Sabrine):

Nu am nevoie de volum, asta-i faza ca vreau sa scap de volum fiindca eu mi-l prind la scoala in coada si cand il desfac ramane forma de la elastic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai degraba un blond aramiu sau un saten spre roscat. Vezi catalogul celor de la l'oreal. Au o gramada de nuante super. Nu te-as vedea roscata, roscata. Dar s-ar putea sa-ti stea bine, nu ai de unde sa stii pana nu incerci.

| Foxyyyy a răspuns:

Nu-mi place sa fiu lingusitoare, dar tu ai buze foarte frumoase, la fel si ochii. Roscatul ti s-ar potrivi foarte bine, ti-ar evidentia trasaturile. Si eu ma vopsesc de cativa ani roscata, imi sta bine si nu am de ce sa regret.

| Cristi94de a răspuns:

Eu iti recomand sa ramai la culoarea pe care o ai. Iarna sa te faci roscata laughing, nu prea merge. Iti zic si de ce, pentru ca ii frig, o sa fii alba la fata ( o sa arati ca o mumie happy ) s.a.m.d. Vara te poti face linistita roscata, dar iarna nu prea merge.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cristi94de):

Roscatu e pentru persoane cu tenul deschis laughing. La fel si aramiu. Am vazut persoane cu tenul inchis si par roscat si aratau ca niste tiganci direct.

| ZuZumonster a răspuns:

O sa arati interesant daca te vopsestithinking

| elenanaely a răspuns:

Eu consider ca ti-ar sta foarte bine roscata dar fii atenta la nuanta pe care ti-o alegi. Si eu m-am vopsit roscata in urma cu 5 luni si mi-am dat seama ca acesta culoare este una dintre cele mai greu de intretinut, ma vopsesc lunar si trebuie sa am grija ca parul sa fie mereu bine coafat altfel are un aspect foarte neingrijit. Trebuie sa realizezi ca acesta culoare este una foarte "Mofturoasa" care cere mult efort si bani pentru a fi intretinuta. Bafta!