| littledevil4ever a întrebat:

Vreau să-mi cumpăr un fond de ten, să fie unul bun, care să nu-mi distrugă fața. Ce firmă vi se pare cea mai bună? Nu contează prețul.

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Urban Decay - Naked, arata bine pe ten, vad la prietena mea care are tenul frumos oricum.
Mie personal imi place EStee Lauder- double wear, dar asta nu e pentru zi de zi totusi si MAC- fluid fix.
Din astea mai accesibile Bourjois-healthy mix, revlon-photoready.
EU am si tenul mai creol. si de ex gasesc doar online nuantele potrivite, in magazine nu am nici o sansa, cel mai inchis de il au e cu 3 nuante mai deschis decat tenul meu lol. Doar la MAC gasesc in magazin nuanta potrivita, in rest le iau online mai ales cand le prind si f reduse ca primele 2 fdt sunt cam scumpicele.
Si de asemenea ca sa nu iti strici tenul demachiaza-te corect seara si nu purta fdt timp indelungat in fiecare zi..gen il aplici la 7 dimineata si il dai jos la 11 seara nu ar trebui sa se intample zilnic.
Evident daca ai sub 16 ani nu iti pune pe fata asa ceva, inca ai pielea f tanara si cu siguranta frumoasa.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sunt si alte aspecte de luat in calcul: tipul tau de ten, ce asteptari ai de la el (rezistenta, acoperire)
Uite aici niste recomandari bune:
https://www.divahair.ro/......n_romania! _

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Sunt multe fonduri de ten bune dar difera de la un ten la altul felul in care se aseaza, rezista si efectul advers. Acesta se alege in functie de tipul de ten. Tu stii ce tip de ten ai?