| larisaioanalarisa a întrebat:

Vreau sa-mi fac un piercing in nas (in septum) si vreau sa stiu ce imi trebuie pentru a realiza acest lucru si modalitatea de a-mi face piercing-ul.

1 răspuns:
| mihaigrecu345 a răspuns:

1. La fel ca orice alt lucru pe care vrei să ţi-l faci la corp, cel mai bine ar fi să te informezi înainte să ţi-l faci. Cauta ce complicatii pot aparea

2. Nu-ţi face piercingul acasă singur!

3. Oriunde ar fi o să ţi se umfle şi o să doară.(Dar e suportabila) happy

4.Sa nu bei, mananca inainte cu o ora.

5. Curăţă năsosul cu antiseptic

6. Tragi de nas cu un cleste(du-te la cineva specializat mai bine)

7. Bagi acul de branula

8. Indepartezi cleştele şi în punctul ăsta rămâi cu un plastic în nănău, prin care apoi bagi piercingul.

9. Te vindeci in 6/8 saptamani

10. Esti gata.

Un pierce nu e doar un ac, daca nu stii cum si unde il bagi... ai mierlito. Du-te la un salon la cineva care e specializat, e corpul tau, nu ai vrea sa arati ca o vrajitoare cu nasul retezat nu?