| shackelover a întrebat:

vreau sa scap de grasimi, incepand de la fata pana la picioare. Dar lasati sportul. Deja fac, mai spuneti ceva. Ce sa nu mananc. Nu o dieta in care sa imi zicetii ce sa mananc. Hellp fundita.

3 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna
Eu te-as saftui sa slabesti sanatos, cu o alimentatie echilibrata si cu cele 3 mese pe zi care sunt sfinte, daca sari peste mese, te ingrasi deoarece organismul are tendinta sa cera mult mai mult dupa o perioada de infometare.
Incerca sa mananci sanatos. Sa ai cele 3 mese, cea de dimineata sa fie cea mai bogata caloric si cea mai diversificata ( paine, oua, branza, ceai, lapte, orez, fructe), cea de pranz ceva mai usora ( supa, ciorba, gratar *din legume, vita, pui, curcan*, linte, fasole), iar seara, o salata in principiu, si cina sa fie pana pe la 19).
Intre mese principale poti sa iei si gustrari ( doar dupa cea de dimineata si dupa amiaza), constand in fructe.
Masele sa nu inclda prajeli, prea multe paste, sau dulciuri.
Si sa bei cel putin 2 l de lichide ( de prefera apa, nu suc, daca doresti sucuri, iti faci freshuri de fructe acasa, neindulcite).

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
Nu pot sa iti recomand o dieta daca nu te-ai cunsultat cu un medic specialist si nu tia recomandat el, dar iti recomand masajul cu cafea ( adica atunci cand faci dus, amesteci aceasta solutie foarte buna adica amesteci gel de dus normal, cu cafeaua ramasa adica care a ramas dupa ce ai baut cafeaua daca bei, iar daca nu consumi cafea poti fierbe apa cu cateva linguri de cafea, sa lasi cateva minute sa se odihneasca iar apoi s-o strecori, si zatul care iti ramane deasupra il combini cu gel de dus ) are efect anticelulitic acest tratament iar dupa ce ai masat tot corpul cu aleasta solutie te clatesti si poti folosi o lotiune tot pe baza de cafea dupa dus, si iti recomand sa bei minim 2 litri de apa pe zi ca sa iti detoxifiezi si sa iti hidratezi corpul.
O zi buna.