| zyra a întrebat:

Vreau sa stiu si eu cat costa uleiul de ricin si cat de bun e in cresterea rapida a parului

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

E foarte bun dar trebuie sa ai rabdare, o sa vezi rezultate dupa 2-3 luni.
Iti faci masca o data pe saptamana (si mai des daca vrei) si stai minim 4 ore, daca poti o noapte intreaga e si mai bine, iti pui un prosop in cap.
Uleiul de ricin se gaseste la farmacii, adica eu de acolo il iau. Il gasesti la diferite preturi, chiar daca e produs de aceeasi firma.
De ex eu imi iau asa la 100 ml
https://www.planteea.ro/userfiles/cache/IMG_1018-260x0-auto-9478c.JPG
si numai de la farmaciile Dona pentru ca acolo mi se pare ca e cel mai ieftin, chiar in perioada asta am vazut ca l-au redus la 4 lei de la 6 lei cat era inainte.
Aceeasi sticluta o gasisrm si cu 15 lei in alte farmacii, deci conteaza foarte mult sa nu iei de la cele care umfla preturile.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Uleiul de ricin costa destul de putin si-l cumperi de la farmacie.
Trebuei sa-ti spun ca, uleiul de ricin si alte uleiuri NU face sa creasca parul mai repede, nici un tratament nu-l face de altfel, parul creste hormonal intre 1 si 1.5cm/luna!
Uleiul de ricin doar intareste radacina firului de par, dar nu-i graneste cresterea.
Tratamentul se face saptamanal cu ulei de ricin la radacina firului de par, tinut minim 2 ore pana la 10 ore, daca dormi cu el pe cap. Dupa aceea te speli cu apa calda si sampon, de mai multe ori pana iese, clatire cu apa calda si balsam si parul va iesii din ce in ce mai frumos si mai stralucitor.

| zyra explică (pentru Violleta2022):

Parul meu creste extrem de greu. De un an de zile am tuns doar un cm maxim doi si el are aceeasi dimensiune. sad

| Violleta2022 a răspuns (pentru zyra):

ASta din cauza hormonilor tai!
Poate nu te hranesti cu ce trebuei si corpul nu ia vitaminele si mineralele necesare, ca sa produca hormonii respectivi.

| Futhakari a răspuns:

Am folosit mai de mult, sticluta cat sa zic ca are 50 sau 100 ml textura e un pic lipicioasa se spala cam greu. Dupa mine nu-i cine stie ce iti creste parul si fara acest produs nu la fel de repede da mno.

| xxRandomNamexx a răspuns:

Din cate imi amintesc, am dat cam 4-10 lei pentru o sticluta de 50 ml ulei de ricin, dar depinde de care vrei mare/mica. Am folosit ulei de ricin si da rezultate. Oh, si este si bun pentru cresterea mai rapida/intarirea unghilor.