| Suciu_Andreea_1996 a întrebat:

Vreau sa va intreb cum folosesc albastrul de metil ( am o culoare mai inchisa la par )

Răspuns Câştigător
| Anonime345 a răspuns:

Ia un pahar pune apa si vreo 5 picaturi si iti ti parul in jur de 5 minute in acel amestec.Asa fac eu si am incercat la o fata cu parul mai inchis la culoare si a mers si la ea happy

4 răspunsuri:
| Kenya a răspuns:

La salon iese cwel mai bine. Nu fa acasa ca dupa o sa ai probleme din cauza lipsei de experienta.

| DenisaKarolina a răspuns:

Pai ai putea sa iti decolorezi parul dar nu recomand asta. Sau sa iti aplici pe par va fi destul de vizibil big grin

| alexalovedd6029 a răspuns:

Asta nu se face la salon, te clătești cu el pe par dar vezi ca pătează și dacă ai părul închis nu se vede nimic

| lolalola12 a răspuns:

Buna.Pai daca nu vrei sa ti-l decolorezi iti pot spune ca nu se va vedea asa de tare culoarea si se vaduce si mai repede.
clasica reteta:4-5 picaturi de metil+niste balsam de par, le amesteci si il aplici cu o pensula pe suvita de par, lasand infasurat in staniol pentru 40 de min., si dupa care clatesti. Atentie intodeauna foloseste folie de protectie.Iti recomand ca sa se vada mai bine sa faci asta vreo 3 zile la rand ca culoarea sa fie mai intensa.