| Phyney a întrebat:

Buna ziu. Am nevoie de niste sfaturi in legatura cu un vartej din partea dreapta a fruntii. Problema este ca am frizura pompadour (parul pana sub buza si dat pe spate pentru cei ce nu stiu) si vartejul asta imi face aproape tot timpul ca partea dreapta a parului sa imi cada pe o parte, ceea ce este foarte enervant. Accept orice sfaturi sau chiar niste idei pentru o freza care sa mearga cu vartejul pentru un baiat cu fata alungita.

1 răspuns:
| Psychothic a răspuns:

Daca ai vartejul in partea dreapta,nu e nicio problema.
Pune-o in valoare nu o ascunde,oricum nu vei putea face mare lucru,chinuindu-te prea mult pentru a ascunde acea parte...
Incearca sa-ti gasesti o frizura care-ti pune in evidenta vartejul in cel mai natural mod,pentru ca vartejul pe partea dreapta,este considerat foarte sexy si nu este nimic anormal.
Cel mai ''nasol'' vartej este la mijlocul fruntii,unde nu iti poti face multe frizuri din cauza vartejului aflat la mijlocul fruntii,lasandu-ti doar sansa sa ti-o face in doua parte,ca si Fuego sau alte frizuri mai clasice si invechite ca sa zic asa.
Oricum daca ai o fata cu trasatura frumoase aproape orice freza iti sta bine.
In legatura cu vartejul, repet... PUNE-O IN EVIDENTA, nu o ascunde, pentru ca nu prea poti!
Si nu are rost sa te chinui atat, cand iti poti gasi o freza potrivita pentru tine si pentru vartejul tau! happy
Numa bine!