| RobertPasca a întrebat:

Bună ziua, am 17 ani și după atâta puf ce îmi iese pe față a început sa îmi iasă și fire de barba mai groasa, nu îmi place cum arat și eu mi-o iau o data la 2 săptămâni cu spuma de barbierit nívea, si un bic. Faza ii ca a început sa am bubițe pe bărbie și un pic pe mandibula și obraji, chiar acolo unde ma barbieresc. Ce sa fac ca să nu îmi mai apară iritațiile astea,?

Răspuns Câştigător
| BlueDark a răspuns:

Asa se barbiereste corect:
1.Clatesti fata cu apa rece
2.Pui spuma de ras
3.Dai cu lama
4.Clatesti din nou cu apa rece, ca sa scapi de resturile de spuma
5.FOLOSESTE AFTERSHAVE!

Pe bune, daca nu te clatesti cu apa rece, porii raman deschisi, iar tu risti sa iti iriti tenul...Iar aftershave-ul e litera de lege!

| RobertPasca explică (pentru BlueDark):

Mersi! O sa cumpăr și deala!

| BlueDark a răspuns (pentru RobertPasca):

Cu placere! Sa stii ca te poate ustura un pic la inceput, dar scapi de iritatii dupa aia.