| stanbianca a întrebat:

Bună ziuă! Am dat comanda de un inel de pe internet ( Bijuterii Eshop ) si după o săptămână mi s-a strâmbat, mi au căzut pietricele ( menționez când aveam de făcut ceva în casă, bucătărie etc, mi-l dădeam jos). Cei de acolo mi-au zis ca după o lună ma contactează, o să-mi dea bani? Sau ce e de făcut, au produse de calitate slabă.????

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De pe internat cand cumperi trebuie sa te astepti la cea mai proasta calitate posibila, nu la materiale bune.
In ce priveste facutul treburilor prin casa, nu se poarta bijuterii, fiindca risti sa le lovesti ori strici din greseala, sau sa-ti cada pietrele pretioase sau nepretioase.
Din pacate nu-ti vor trimite nimic si nici nu-ti vor inapoia banii pentru ca inelul s-a strambat la tine fiindca l-ai lovit, iar pietrele au cazut tot din cauza acelui soc.

| stanbianca explică (pentru Violleta2022):

Ziceam ca l am folosit putin, dar nu l am purtat cand aveam ceva de făcut. Mi-am dat comanda de pe net ca în magazine n-am mărime, voiam sa știu ce au făcut alte persoane în legătură cu asta! Nu am crezut ca v a fii o calitate proasta, acum aștept...

| Violleta2022 a răspuns (pentru stanbianca):

Daca ai spus ca ti s-a strambat si ti-au cazut petricelele inseamna, ca l-ai lovit rau, fiindca nici un metal tinit pe deget nu se stramba magic, ci prin lovitura aplicata, caz in care nu ti se acorda garantie sau refund (banii inapoi).

| Amenjaj a răspuns:

Nu e vina lor că l ai folosit pe post de pumnal

| stanbianca explică (pentru Amenjaj):

Nu, nu suntem sălbatici, dar dacă aluneci pe gheață ce ar fi trebuit sa faci? Plus de asta ar fi trebuit sa aibă o duritate mai mare.