| LanaDelRey1975 a întrebat:

Am o problema in legatura cu (,) caderea parului.Am parul drept si foarte rar. Se ingrasa foarte repede (nu pot sta 3 zile fara sa ma spal pe cap deoarte in a 3 a zi deja e foarte foarte gras) si nu are volum deloc.Pe langa aceste aspecte mai si cade foartee mult. La fiecare pieptanare sau spalare scot un pumn de par. Am incercat sa feduc sebumul prin sampoane speciale dar nu reusesc.
VA ROG ma puteti ajuta.De cateva zile sunt disperata.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| DraudeS a răspuns:

Banuiesc ca ai incercat "n" tipuri de sampon. Du-te la medicul de familie sa-ti dea o trimitere la dermatologie si-ti da tratament corespunzator acolo.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ca e aiurea, uneori se intampla ca parul sa se subtieze de la radacina si sa trebuiasca sa il mai tai:S, orice stilist iti va spune asta dar sistemul ne vinde chestii chimice care nu fac decat sa inrautateasca situatia

| oanaro a răspuns:

Anul trecut mi-a cazut parul foarte rau de la o dereglare hormonala. Cum sunt adepta produselor 100% naturale, am incercat diverse masti facute acasa dar nu am avut rezultate extraordinare. Apoi am gasit o crema-tratament din ingrediente naturale care chiar a facut minuni. De atunci nu mai am probleme. O recomand cu incredere si garantez pentru rezultate!
http://www.tratamentchelie.aaz.ro

| enilor a răspuns:

Problema asta o aveam si eu cand eram mica... uite ce am facut eu... incearca un sampon de la gerovital regenerant pentru caderea parului si incearca sa te speli regulat la cap adica odata la 3 zile si pentru volum du te la coafor si cere i o tunsoare medie si spune i ca vrei volum si tipul de acolo respectiv tipa or sa stie ce sa facawinking

| pandabaek a răspuns:

Incearca sa folosesti o masca de par pentru caderea parului: amesteci doua lingurite de ulei de ricin, doua lingurite de ulei de masline si un galbenus de ou. Aplici masca de la radacina firului si masezi usor, dupa care o lasi sa actioneze timp de 40 de minute iar apoi te clatesti cu apa calduta. Trebuie sa aplici masca (,) cam de vreo 2-3 ori pe saptamana. Va da rezultate, crede-ma happy

| biutza12 a răspuns:

Asa am patit si eu in urma cu 3 luni.
M-am dus la medicul de familie si el mi-a recomandat niste pastile cu zinc.
M-am dus si mi-am luat Revisan - Hiar&Nails si si-au facut efectul.
Totusi cred ca ar trebui aprobarea unui medic pentru a lua medicamentele.

Funda?