| Ramo137 a întrebat:

Bună ziua, am și eu o problemă,
m-am vopsit acum două luni și am ținut vopseaua în păr 40 de minute, cocul în vârful capului (puțin mai în spate)și de atunci mă doare pielea acolo mă ustură nu a trecut ce să fac...
nu arata iritat sau rosu

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vopseaua se tine maxim 30 de minute apoi mergi repede sa iti speli parul.

| Ramo137 explică (pentru darrio2007):

Nu am putut 30 de minute că era fratele meu în duș și nu voia să iasă să mă lase să mă clatesc

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Să fie alergie? E și asta de luat in calcul...
Dar, poate că obișnuiesti să porti cleme, ori părul strâns la spate, in elastic, iar acesta poate fi un motiv pentru care piele capului a devenit sensibila in zona respectiva.

Totusi, citeste aici:

https://optimesthetic.ro/......-pe-scalp/

| Ramo137 explică (pentru floresdemayo):

Da de obicei port elastic că nu îmi place ca părul să îmi vină în față

| floresdemayo a răspuns (pentru Ramo137):

Lasă elasticul mai lejer, sunt aproape sigura ca problema se va rezolva.
In ce priveste vopseaua de păr, eu am stat cu ea in păr și 60 de min și in afara de faptul ca rezulta o nuanță mai inchisă, nu se intampla nimic rău (posibil să distrugă rădăcina firului de păr, dacă nu sunt respectate indicațiile)

| Ramo137 explică (pentru floresdemayo):

Nu am cum sa il las mai lejer, ca am parut f scurt

| floresdemayo a răspuns (pentru Ramo137):

Daca e foarte scurt, nu văd rostul elasticului?!

| Ramo137 explică (pentru floresdemayo):

Ca e cam bob si imi vine in fata...nu imi place deloc sa am ori breton ori par in fata

| floresdemayo a răspuns (pentru Ramo137):

Adică, iti faci un moț in vârful capului? Zi-mi că nu... ))

| Ramo137 explică (pentru floresdemayo):

Pai asa mi-am facut cand m-am vopsit....asa am vazut la toata lumea...altfel cum ar trebui?

| nuziccaasavreau a răspuns:

In general cand te decolorezi de lasa cam un cm de la radacina spre lungime deoarece decolorantul din vina temepraturii corpului actioneaza mai repede, poate e la fel si in cazul vepselii