| LiveStar a întrebat:

Aveți idee pe unde se pot găsi inele și brațări pentru bărbați din aur?
La amanet nu exista, în Turcia sunt mai nou la preturi mai mari decât în România unde e 150 RON gramul de 14 karate la bijutieri...Eventual niște site-uri dar care sa fie în Europa, ca eu am găsit tocmai în SUA și nu livrează aici... orice ar fi de ajutor..mulțumesc

7 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

''în Turcia sunt mai nou la preturi mai mari decât în România '' zau? uite, eu mi-am luat cercei mult mai ieftini decat in Romania. Am comparat preturile si am economisit destul de mult.

| LiveStar explică (pentru Florentina9210):

Azi e prietena mea la Marmaris cu parintii si a fost si la Mugla. 130 - 140 lire pe gramul de aur de 14K la vanzare.
Anul trecut erau alte preturi, luai gramul cu 80-90 lire, acum insa nu mai e asa.

| Edisor27 a răspuns:

La bijuterie nu ai cautat?

| LiveStar explică (pentru Edisor27):

La mai multe. odata ca au modele doar pentru dama..intr-un loc aveau un inel de aur dar era prea grosolan de 20 grame.....si vindeau cu 150 lei gramul de 14k...

| supremxxxoxo a răspuns (pentru LiveStar):

Daca vrei sa te iei posibil cu mainele de cap, ia de pe net. Cel mai bine daca tot vrei sa cheltuiest vino la Pitesti la Teilor Bijuterie. Gramul de aur nou este 170 lei http://www.cursvalutarbnr.org/curs-aur.html utiate la prima data sau uita-te online http://www.teilor.ro/......rbati.html

| supremxxxoxo a răspuns:

Ai cautat tu asa bine la bijuteri de ex teilor sau la orice amanet din afara orasului/sat tau macar

| LiveStar explică (pentru supremxxxoxo):

Stau in Bucuresti ...am zis mai sus ca e la bijuterii 150 ron /gram si sunt modele de dama, iar la amanet efectiv nu au, nici in zona Obor...nu modele bărbătești, asta e problema.