| Valentin_Vali_1998_1858 a întrebat:

Buna ziua ce sacou si camasa merge cu pantaloni albastri pentru barbati si papion? S-au pantaloni negri cu ce sacou si camasa? Specific ca tinuta sa nu fie de 30-40 de ani sa fie de 19-20 de ani multumesc!

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Sacou negru merge cu orice. La fel si incaltamintea de culoare neagra.

| Elena9328 a răspuns:

Ceea trebuie sa stii este faptul ca daca optezi pentru un costum deschis la culoare, restul elementelor (camasa, butoni, cravata sau papion, sosete, batista de buzunar, pantofi, curea) trebuie sa se potriveasca ca nuanta.2. La albastru-galben-rosu= merg asortate orice culoare, exceptie de la regula sunt aceste 3 culori asortate intre ele albastru-galben-rosu.

Cele mai fericite combinații la albastru le poți face cu gri sau maro.

În funcție de cât de închis e albastrul se poate folosi ca și o nuanță neutră cum ar fi bleumarinul.
Deci poți îmbrăca o cămașă de un galben pal, sau bleumarin, alba chiar și gri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei. Iti recomand o camasa alba cu pantaloni negrii, se poarta si e foarte elegant si simplu.

| CossssssminaaGbb a răspuns:

Buna, poti opta pentru o camasa alba simpla, sacou si papion albastru.

| Alexandra_Denisa_1997_Pdw4 a răspuns:

Sincer, ai putea sa renunti la papioane sau cravate. Poti lua o camasa alba sau bej si sacou bej sau grii. Ai putea lua si niste sosete lungi de culoare grii, maroo sau in dungi.