| alwayscared a întrebat:

Buna ziua
imi puteti da un sfat ce pot face cu unghiile mele iarna? Sunt foarte tari si se rup imediat
vara se mai indoaie si sunt mai elastice.
Multumesc

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa le hidratezi mai mult cu ulei sau crema.

| Holy2010 a răspuns:

Asigura-te ca ai mereu oja pe ele. Sunt oje speciale pentru unghii casante. Sau mai ai varianta gelului pe unghie naturala care o sa-ti ofere protectie si flexibilitate.

| Adrian926a a răspuns:

Fa o baie fierbinte la picioare apoi taie-le si la maini tot asa tine mana vreo 5 minute intr-un lighian cu apa fierbinte apoi taie-le frumos. daca le tai regulat nu se vor rupe happy

| alwayscared explică (pentru Adrian926a):

Ma refer cele de la maini, si nu vreau sa le tai vreau sa le las lungi.

| miaelsa960 a răspuns:

Ingrijeştele fă masaj în fiecare seară timp de 20 min cu o cremă specială de la magazin.