| YoULoVeAnGeL a întrebat:

m-am vopsit acum vreun an (parul meu este saten inchis) cu negru albastrui. Dupa circa 2-3 luni mi-a curs toata vopseaua si acum firul meu natural are un reflex spre roscat. Dupa a 3-a vopsire, tot la acelasi interval de timp s-a intamplat acelasi lucru. Am incercat cu palette, garnier, loncolor si nimic. Acelasi lucru. Sctie cineva care poate fi cauza?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| SiA31 a răspuns:

Șamponul pe care îl folosești. Chiar ieri am vopsit-o pe bunica mea și am discutat cu ea despre problema asta. Sunt anumite șampoane care decolorează părul. Mi-am spălat părul într-o zi la cineva acasă, și am folosit un șampon de acolo. Când mi-am clătit părul, spuma a fost galbenă (am vârful părului blond cu nuanțe de roșcat), iar după uscare, părul s-a decolorat. Nu mai era culoarea originală, era un fel de blond spălăcit, asemănător cu culoarea rămasă după ce dispare nuanțatorul din păr, iar roșcatul s-a deschis. Încearcă, după ce te vopsești, să folosești doar șampoane pentru păr vopsit. Eu folosesc Elseve roșu.

| YoULoVeAnGeL explică (pentru SiA31):

Multumesc, o sa incerc. :*

1 răspuns: