| Mlpnkobji a întrebat:

Buna ziua oameni buni, am o mica problema și ma gândeam ca dc nu sa pun pe tpu.Deci acum ceva timp mi-am făcut o gaura in ureche mai exact in Iulie, după 3 săptămâni cineva mi-a rupt-o din ureche,gaura era intacta doar ca era umflata și nu puteam sa pun Cercelul la loc,mam gândit ca o las pana a doua zi pana când se vindeca și o pun inapoi,paaaaaiii a doua zi deja începuse sa mi se astupe gaura și in plus mi-a apărut ceva bila înăuntrul urechii, și acum am gaura astupata și am un fel de biluță înăuntrul urechii, voiam sa stiu cum as putea sa îl scot sau sa fac sa treaca deoarece vreau sa îmi fac o alta gaura

Răspuns Câştigător
| Teodora0407 a răspuns:

Nu e bil e zgarciul urechii si e normal sa il simti deoarece a fost gaurit, incearca sa faci gaura in acelasi loc si o sa intr ft usor dar sa dezinfectezi cercelul.

4 răspunsuri:
| nojudgements a răspuns:

Când iti faci gaura imediat TREBUIE sa ti pui un cercel in ureche, de preferat aur sau argint pentru a nu se oxida sau infecta daca pui tinichele. Trebuie sa ti tii cercelul în ureche pana ce iti trece acea inflamare. Trebuie sa ti dezinfectezi zilnic gaura si cercelul cu un spirt sau ceva pe baza de alcool. Si incearca sa ti faci gaura in acelasi loc, apoi tine ti cercelul în ureche pentru a nu se astupa iarasi.

| Mlpnkobji explică (pentru nojudgements):

Am făcut gaura, aveam Cercel in ureche pentru 3 săptămâni, dar cineva mi-a rupto din ureche(s-a desprins Cercelul) și acum am chestia aia in ureche

| sabypinguu19 a răspuns:

Poti sa-ti faci gaura peste deoarece acea "bila "e rezultatul astuparea, du-te la un băiat bun și vezi dacă el zice că e ok