| whatisthis19 a întrebat:

Bună ziua TPU! Am si eu cateva intrebari legate despre dreaduri:
1. merita sa-mi fac dreaduri?
2. unde se fac dreadurile?
3. cum este sa ai dreaduri?
4. ai voie cu ele la scoala?
5. pe la ce varsta e bine sa-ti faci dreaduri?
6. ce spune lumea despre tine ca ai dreaduri?

4 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

4. Depinde de școală și de profesori, dar în general nu prea sunt acceptate.
6. Că ești rapper. Și bătrânii zic că ești fată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Da.
2. La coafor.
3. Da.
4. Da.
5. 17 ani.
6. Ca esti nespalat pe cap de o luna.

| MaryMaria333 a răspuns:

Eu am sa iti raspund asa: ti le poti face la salon daca iti doresti din toata inima ta, dar vezi ca daca odata ti le'ai facut nu mai poti sa revi la parul tau original, numai daca te tunzi 0 si o iei de la capat! Deci gandeste'te bine Pt ca iti incalceste parul atat de tare pe cat e imposibil sa il mai salvezi( ca doar nu din cocoloase de par is facute?!) E o chestie personala, nu au altii ce sa se impiedice de ele, in fond si la urma urmei care e treaba lor?! E parul tau, tu il porti. Nu are bai sa mergi cu ele la scl, numai fain se mai mira colegii cat de wow e, dar in sens bun. Am mers la scl cu parul in 2 culori si nu mi-o avut baiul nimeni. Nu cred ca exista o varsta anume pentru care sa incepi sa ti le faci, dar nici prea mic/a. Sa fie firul de par mai matur, mai rezistent sa nu se rupa 1-2. Si raspunsul pentru 6: DE CE ai avea nevoie de parerea altora odata ce tu te simti bine in pielea ta? Parerile sunt diferite, unii te judeca, altii se minuneaza ba de bine ba de rau.
Cati ani ai?

| RowseRj a răspuns:

1. Da. Dar depinde de fața persoanei. Nu la toți arată bine.
2. Depinde din ce oraș ești.
3.am avut dreduri și trebuie să recunosc că au fost și scumpe în jur de 400 de lei mi-a luat pe ele dar și îți cam lasă parul nașpa când le dai jos. Devine deranjant când trebuie să te speli pe cap.
4. Sincer cred că depinde ce profesori ai.
5. Nu știu sigur dacă există o vârstă indicată.
6. Depinde uni spun căti stă bine alți că îți stă urât. Bătrâni cred în ceneral că nu te-ai mai pieptănat de un an.