| Anuu_6026 a întrebat:

Bunaa! la noi la scoala este haloween si nu stiu cu ce sa ma imbrac nu vreau sa imi cumpar costum vreau ceva facut acasa si sa imi dati idei laughing Fundaa!:X:X

15 răspunsuri:
| deea_1980 a răspuns:

Pai eu am o rochie alba o sa o rup si patez cu rosu,iar ma machiez cu o tona de pudra,imi fac cicatrici cu creionul rosu de buze si cearcane cu fardul maro!

| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Infasoarate in hartie igienica si esti mumie big grin

| xdIoanaBuzilaxd a răspuns:

Si eu ma duc la haloween in baneasa si vreau sa-ti spun ca eu asa ma costumez:imi fac o masca din sclipiciuri si ce mai am eu pe acasa, stiu ca poate o sa radeti dar imi ies chiar frumos, si am masca dar vreau ceva original daca ma intelegetilaughing, imi iau o rochie si pun pe ea tot felul de aptipilduri si chestii tari(pentru a fi mai originala) si cam atat(eu asa ma fac)

acum pentru tine am urmatoarele idei:poti sa iti pui colanti mov pantaloni mov si bluza cu esarfa tot mov.Si o palarie neagra de vrajitoare in cap.Eu cred ca ai fi tare originala.

pup:X

funda?

| All3 a răspuns:

Papusa gothica, iti iei o bluza neagra, fusta neagra, colanti negri rupti, tenesi negri, iti prinzi parul in doua codite si machiajul http://www.youtube.com/watch?v=IwEXbCgGaRA. Sper ca te-am ajutat!

| BlueBolty10 a răspuns:

Bună
1. vrăjitoare:îţi pui o pălărie neagră şi lipeşti steluţe pe ea, îi pui sclipici...; îţi iei o măturălaughing))))))))))), glumeam, mai bine ceva care seamănă cu o baghetă; şi hainele tot negre sau albastru închis, cum de altfel poate fi şi pălăria şi le decorezi cu ce vrei tu; la sfîrşit te machiezi cum îţi place ţie.
2. înger:faci aripile cum ţi-a spus beautilfullife şi îţi iei o rochie albă(nu o decorezi); poţi să-ţi pui pe cap şi ceva ca, nu ştiu, un cerc auriu...
Scuze, nu mai am ideicrying(((((((((((((((

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deghizeaza-te in Harry Potter.
Breton scurt, sau peruca, ochelari rotunzi, un costum si cravata, o carte groasa si vorbesti cu toti si cu toate in engleza.
Buuuuuu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu si eu.in schelet big grin daca ai o bluza si niste pantaloni negri complet, si vopsea de haine, cate nu poti sa faci laughing pictezi un schelet pe haine, poti sa iti iei si niste manusi pe care sa le faci asa, eventual te pictezi si pe fata ( bineinteles, nu cu vopsea de haine laughing) si esti gata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai o rochie negar si o palrie de vrajitore atunci imbracte in ele si vei fi o vrajitore dar iti mai zic ceva ia si matura ca sa fi mai atragatore happy happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ia-ti o pereche de colanti, cu o fusta neagra, si o bluza aceiasi culoare si cizme si esti perfecta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaaaaa!

| JustLiveYourLife a răspuns:

Eu de Halloween, anul trecut m-am imbracat in vampirita. iti faci o coafura mai ciudata, eventual data cu mult fixativ, daca ai parul mai lung si vrei intr-adevar sa fi speciala, poti sa iti faci 3 codite impletite si iei 3 sarme ( laughing stiu ca o sa sune ciudat dar ai incredere) si le invigi in codita astfle incat sa iti stea parul fix in sus pe o perioada mai mare de timp. Apoi te fardezi cu negru, iti pui un ruj rosu un pic mai strident, unchiile poti eventual sa ti-le faci negre. Iti iei o bluza neagra, si o fusta tot neagra, poate cu niste colanti. Poti accesoriza cu niste cercei in forma de liliac sau nu stiu ceva de genul asta sau daca nu vrei sa iti cumperi absolut nimic iti pui niste cercei negri. Sper ca te-am ajutat.

| Robert93_7960 a răspuns:

Eu unul ma fac emo te ciufulesti te faci neagra si Te tai cu lama laughing

| Meryemmmmmmmmmmmmmmm a răspuns:

Po-ti sa fii o vrajitoare

| beautilfullife a răspuns:

Buna! Poti sa-ti faci niste aripi de fluture. Decupezi forma aripilor pe un carton, apoi rogi pe cineva sa le aseze pe spatele tau. Dai doua gauri in carton, una deasupra umarului si una sub-brat si legi o panglica sau elastic astfel incat sa poti baga mana prin el, sa le poti tine pe spate. Apoi le pictezi cum doresti tu, lipesti pe ele paiete sau sclipici. Pentru corpul fluturelui poti purta un tricou negru iar fata o poti picta in nuantele aripilor. Distractie placuta!

| XXbeautyXXgirlXX a răspuns:

Eu tot la scola luna asta de helowen vreau sa vorbesc cu diriga sa venim toti imbracati in tot felul.
eu am cautat ceva prin casa care sa se potriveasca

si acum stiu ma imbrac in regina cleopatra sau in connecte-r.