| DELIAGIORGIANADARIUSBALCANU a întrebat:

Buna, m-am vopsit azi cu violet de gentiana si cand îmi dau cu mana prin par mi se ia culoarea pe ea, ce as putea face sa nu se duca culoarea? Plss chiar am nevoie

6 răspunsuri:
| RowseRj a răspuns:

Nu sunt prea sigura dar ai încercat să dai cu balsam?

| Cqarina a răspuns:

Spalate la cap si clateste cu otet sau ca sa fi sigura ca nu se ia multaculoare doar da cu apa si otet

| Anonim97695333thf a răspuns:

Te ai spălat cu sampon si balsam?

Răspuns utilizator avertizat
| Eu13952005 a răspuns:

Cand te vopsesti sa l amesteci cu balsam si sa stai ceva cu el. Apoi sa te speli cu șampon bine si opțional te poti clăti cu niste oțet amestecat cu apă, îl fixează mai bine. Dar dacă mai vreti sa fi faci, Dar a viitoare iti recomand soluție castelani si albastru de metil, le găsești tot la farmacie si stau mai bine pe par. Soluția castelani e roz di daca le amesteci iti iese mov si e super frumos te asigur. Sper ca te am ajutat.