| anonim_4396 a întrebat:

Bunna! Am auzit ca sunt fructe care ingrasa imi puteti spune care sunt cele care ingrasa?

3 răspunsuri:
| PinkSugar a răspuns:

Lista alimentelor care nu ingrasa este urmatoarea:
Fructe care nu ingrasa:
- Ananas
- Capsune
- Grapefruit
- Papaya
- Portocale
- Pepene galben
- Struguri
- Mere
- Zmeura
Legume care nu ingrasa:
- Ardei
- Andive
- Broccoli
- Castraveti
- Ceapa
- Conopida
- Morcovi
- Salata verde
- Spanac
- Sparanghel
- Usturoi
- Varza verde
Condimentele de asemenea nu ingrasa.

| faramatania a răspuns:

Http://www.hotcity.ro/slabire/info-diete/tips-tricks/5-fructe-care-ingrasa
Cele de mai sus sunt chiar interzise în curele de slăbire.
Acum în altă ordine(fructe admise în diete),a fi pe primul loc,fructele de pădure(zmeură, coacăze, afine, mure), apoi merele.Fructe cu o cantitate medie de zahăr(pepenele verde,galben,căpşunile,caisele,grapefruits). Fructe cu o cantitate mai mare de zahăr,şi care trebuie consumate cu moderţie sunt:prunele, perele, srugurii, bananele, portocalele, kiwi, ananas.

| ShutUpAndSmile a răspuns:

Eu stiu ca bananele si struguri. happy