| CrsPYSY a întrebat:

Bunnnnnaa :*Ma puteti ajuta cu ceva?puppy dog eyes
As vrea sa ma ingras :-s Am picioarele foarte slabute si mi se pare ca sunt destul de slaba pentru varsta de 15 ani sad
Nu prea am pofta de mancare..Nu as apela la medicamente, ptc nu vreau sa imi imbolnavesc ficatul.
Va rooggg sa ma ajutati :*Orice sfat e bine-venit:*

Răspuns Câştigător
| dulce35 a răspuns:

Heyhappyeu zic sa incerci vitamina c nu iti face nimica rau ata doar ca iti da pofta de mancare si asa poate mai pui un pic pe tine daca asta vrei iar daca vrei sa te ingrasi la picioare e bine sa faci in fiecare zi dupa masa cateva genoflexiuni:d stiu ca o sa zici ca sportul e pentru slabit dar nu e chiar asa, eu m-am ingrasat mai biine la picioare de cand fac genoflexiuni dupa mancarebig grin iar vitamina c nu o sa iti imbolnavesti ficatu sigurat, ca nu face alceva decat sa iti dea pofta de mancare happy succes:* funda?:d

4 răspunsuri:
| BlancaFantasma a răspuns:

GOD! nu te lua dupa alchimist1413. tu vrei sa te ingrasi in asa fel incat sa arati bine, sau sa te faci ca o purcea?! acum sincer, lasa fast food ul, mananca sanatos atunci cand iti e foame.si fa sport atat cat poti.mentionez ca si eu as vrea sa pun vreo 2`3 kg pe mine ca sunt prea slaba si am 19 anihappy insa ma rog acum nu pot am de invatat pentru bac de aia am si slabitlaughingnu face tot ce vezi pe net, mutumeste`te asa cum esti.muuult mai bine slaba decat grasa, nu?!

| CrsPYSY explică (pentru BlancaFantasma):

Da asa e happy:* multumesc pentru sfat:*>:d

| TheAvenger a răspuns:

Haa..la îngrășat mă priceplaughing..deci..dacă zici că n-ai poftă de mâncare..ai alte alternative..nu practica nici un fel de sport, să mănânci numai nesănătos..chestii de la fast food, cipsuri..ai prins tu ideea..nu mai merge pe jos, folosește-te de mijloacele de transport în comun, sau dacă nu, cu mașina personală, etc etc. și dormi mult, cică somnul în exces îngrașă. deci, baftă.winking

| TheBlackSwan a răspuns:

Exista niste pastile efervestcente pe care le pui in apa si " fierb" ( de desconpun). nu cred ca dauneaza la ficat pentru ca el le-am incercat si nu am patiti nimic, dar si mananc foarte mult de cand le consun.big grin le gasesti la farmacie sau la supermarket-uri si nu sunt nici foarte scumpe!