| KittyCutePig a întrebat:

BUUNA TPU! As vrea sa ma fac makeup artist. Am 14 ani si ma descurc extraordinar de bine la makeup. Nu ma vad facand altceva in viata. Problema este ca mama spune ca este doar un hobby si castigi prea putin di aceasta industrie... Voi ce spuneti? Cel mai amplu raspuns primeste fuunditzzaa happy

5 răspunsuri:
| Maria123 a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa te fixezi neaparat pe meseria asta, ci din contra, sa continui sa-ti descoperi pasiunile. Ai doar 14 ani si nu se stie niciodata ce-ti vei dori peste cativa ani. Plus sa continui scoala pentru ca e si aia buna la ceva, chiar daca la noi nu se face tocmai cum ar trebui sa se faca. In legatura cu banii...eu zic ca decat sa faci ceva ce nu-ti place si sa castigi o avere, mai bine faci ce-ti place si castigi cat oi castiga. Plus ca daca faci ce-ti place, vei face cu placere si atunci vor veni si banii tot mai multi.

| Larisssaa a răspuns:

Pai eu zic ca daca chiar iubesti acest hobyy sa faci tot ce iti sta in putinta ca mama ta sa fie de acord. In viata trebuie sa faci ce iti place, nu ce iti zic alti.

Succes la decizia aleasa. love struck

| Bondarel99 a răspuns:

Eu cred ca din contra se castiga bine, daca ai talent si te faci cunoscuta.Dar trebuie sa faci o scoala care e foarte costisitoare si majoritatea de la noi din tara nu sunt recunoscute si in afara.Totul tine de noroc in domeniul asta.

| BombonicaXD a răspuns:

Urmeaza si o facultate, iar cand o termini, poti sa iti alegi un loc de munca bine platit, ca sa iti asiguri traiul, si sa fi pe langa asta si make-up artist.Sa stii ca daca nu esti consacrata nu castigi prea multi bani(de ex. daca nu esti la fel de cunoscuta ca Mirela Vescan,sa zicem,sa nu te astepti sa castigi la fel de bine ca ea). Mama ta are si ea dreptate, pentru ca are o gandire mai logica si mai matura ca tine, si stie ce e mai bine, insa nu spune nimeni sa nu faci ceea ce vrei, si cel mai bine e sa le combini pe amandoua.In plus, ai doar 14 ani, multe se mai pot schimba.

| LolaLollita a răspuns:

Cred ca important este sa faci ceea ce iti place in viata, doar asa poti excela intr-un domeniu, cand lucrezi din placere si cu pasiune.