| d3utzsa a întrebat:

Cam cat costa la cosmetica daca ma duc sa imi scot punctele albe de grasime sau cosurile? aveti idee?

4 răspunsuri:
| RandomGirl a răspuns:

Mie mi-a luat 70lei dar te sfatuiesc din proprie experienta sa nu te duci.
In primul rand cand o sa iesi de acolo o sa ai numai semne de la cosurile/punctele negre scoase si o sa ti se vindece complet in 2-3 saptamani, ca sa nu mai zic ca doare ingrozitor, chiar si cu aburi chiar si cu creme cu tot ce vrei tu DOARE RAU!
In al doilea rand cosurile vor reveni, iar de punctele negre nu o sa scapi niciodata si va trebui sa le storci regulat sau iti poti cumpara o crema care sa iti tina sebumul echilibrat, dar tot trebuie sa le storci.
Legat de punctele de grasime, nu stiu daca o sa ti le scoata, mie nu mi le-a scos, cica trebuie sa le scoti tu singura cu acul.
Eu nu o sa mai repet niciodata experienta asta, pentru ca pot sa ma "traumatizez" singura si acasa.
Singura parte buna a fost ca doamna de acolo mi-a recomandat un gel impotriva acneei foarte bun, pe care l-am folosit regulat si chiar m-a ajutat sa scap de cosuri(desi imi apar mereu in perioada menstruatiei sunt micute si trec repede).
Nu te opresc sa incerci, e decizia ta, parerea mea este sa incerci ca sa vezi cum e.
Daca vrei mai multe informatii nu ezita sa ma intrebi!
Apropo sunt din Craiova.
O zi placuta!happy

| StamateAlina1987 a răspuns:

Eu nu am fost, dar a fost o prietena buna la cosmetica si a costat 120 lei. Destul de mult, si asa cum zicea randomgrils, e destul de dureros, plus ca iti apar iar din cauza excesului de sebum.

In schimb eu am fost la un medic dermatolog, care mi-a recomandat cate produse exceptionale pe baza de ulei 100% pur de arbore de ceai de la Thursday Plantation.
M-au ajutat sa scap de punctele albe de grasime si acum le folosesc sa pentru a tine excesul de sebum in limite normale – echilibrat.
Tot doctorul mi-a zis ca in perioada asta cat am cosuri si puncte albe de grasime sa schimb sapunul normal cu sapun de ulei pur de arbore de ceai tot de la Thursday Plantation.

| d3utzsa explică:

RandomGirl3 iti multumesc pentru raspuns! acum c siguranta nu o sa mai ma duc.eu sunt din giurgiu.cum se numeste crema aceea impotriva acneei?:*

| didi33 a răspuns:

Eu am fost si mi-a luat 40 de lei happy..acum depinde si unde stai