| ElenaMari a întrebat:

Cand ma dau cu fond de ten mi se face foarte nasol in zona sprancenelor, ce as putea să fac?(nu ma dau cu nimic inainte sa aplic fond de ten as vrea sa-mi cumpar o crema nivea mix me crema pentru fata oare e buna?)

2 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Eu stiu ca este pentru corp acea crema. Crema pentru fata se alege in functie de tipul de ten pe care il ai. Uita-te pe site la farmacia tei pentru ca au destule creme la preturi ok. Tipul de ten il determini in functie de cum arata de-a lungul unei zile. Daca observi ca exista tendinta de ingrasare in zona T, atunci este ten mixt. Cand tendinta de ingrasare se observa pe intreg tenul, atunci tenul este gras iar daca nu observi aceasta tendinta de ingrasare, tenul este normal ori uscat iar acest lucru se simte la atingere si se observa. In cazul in care ai probleme ale tenului, de exemplu acnee, exista creme pentru ten sensibil sau cu acnee.

| Carolina1972 a răspuns:

Sa nu te mai dai, aia poti face laughing))