| lya18 a întrebat:

Care a fost/este cea mai bună crema de faţă pentru tenul mixt pe care ati folosit-o? (la un pret accesibil )

Răspuns Câştigător
| ciucalataaerata a răspuns:

Buna
garnier,
l'oreal
avon,
oriflame
TEA TREE de la JUST(mie mi-o aduce o prietena din Italia, tubul mic de 30gr este 7euro, iar tubul mare de 150 gr costa 17 euro)
BIOTEN de la Elmiplant- in varianta fie cu miere, fie cu spirulina, mi se pare foarte buna. O gasesti atat in supermarket cat si in Plafar pentru toate tipurile de ten.
nivea pentru ten mixt/gras
elmiplant tot pentru ten mixt/gras cu miere nuc
mikulutza - cea mai super crema mi s-a parut Avene Cleanance
incerca gama hipoalergenica Hyseac de la Uriage ( gel de curatire, lotiune, crema activa cu AHA), produse de la Avene, Iwostin, Ivatherm, SVR Laboratoires. Le gasesti in farmacii.
Foarte bune si si cremele de la Biotherm, insa au un pret putin mai ridicat si se gasesc in magazine de produse cosmetice de lux.
bruno vassari[gel de curatare, crema, o crema corectoare pentru cosi daca imi apar, tonic etc. Oricum sunt foarte bune pentru ca sunt profesionale.probabil ai auzit de ele]
CASMARA-unt produse profesionale, naturale, realizate pe baza de algin si ingrediente naturale (portocala, kiwi, marar, aloe, in, ovaz, grau, lupin, soia, violete, goji, )
vichy-oligo 25 pentru ten normal/mixt

altceva nu mai stiubig grin
sper ca am fost de folostongue
baftatongue

3 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Accesibile calitate-pret gasesti la gama Elmiplant sau Gerocossen!

| ciufiXXXXXX a răspuns:

Eu una nu folosescoh go on
dar am auzit ca e suuper buna
BIOTEN-cema exfolianta cu miere si samburi caise

PS:miroase suuupeeerday dreaming

| Cherry56 a răspuns:

Pai depinde ce crema vrei. daca vrei gel de curatare pentru ti-l recomand pe cel de la garnier, chiar se simte imediat diferenta, daca vrei tonic e unul super misto de la nivea, iar daca vrei hidratant merge nivea, gerovital etc iar creme speciale pentru puncte negre sau cosuri ia de la avene sau vichy desi sunt mai costisitoare