| anonim_4396 a întrebat:

Care e cea mai ok metoda de a inlatura parul nedorit de pe pielea iritata?

6 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Daca este iritat nu merge nimic, ciara arde, crema poate da cine stie ce reactie alergica, iar lama ustura

| vio a răspuns:

Daca e iritata... orce ai folosi te iriti mai rau...mai bine calmeaza iritatie si dupa incearca...

| maria4320 a răspuns:

Parerea mea...crema epilatoare este mult mai,, blanda" cu pielea iritata.Insa si crema poate ar fi bine sa o incerci pe un perimetru cat mai mic sa vezi cum reactioneaza pielea ta iritata si abia dupa aceea sa o folosesti... zic eu.

| mirunik a răspuns:

Metoda cea mai ok este sa te razi. Asta e singurul lucru cate nu te ustura. La inceput o sa te doara putin dar te obisnuiesti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cat timp pielea e iritata nu trebuie s-o mai agresezi si tu. Las-o sa-si revina, apoi te epilezi cu ceara calda.
Incearca sa te dezinfectezi cu alcool sanitar dupa ce te epilezi, iar ceara sa nu fie foarte fierbinte.

| onyszz a răspuns:

Cu penseta rolling on the floor