| Ioanamaria45 a întrebat:

Care e diferenta intre machiaj de mireasa si machiaj de seara?

4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Dupa parerea mea nici o diferenta, daca e sa mergi la un makeup artist sa ii spui un machiah de nunta iti va percepe mai multi bani decat un machiaj de seara. Nu exista diferente de culori, fiecare se machiaza ori cu culori deschise ori inchise pentru ambele ocazii, dupa cum ii place, pretul conteaza cum e cerut la un makeup artist.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Machiajul de mireasa e mai uman.
Machiajul de seara a cam ajuns un tipar fix, o masca de clovn care ajuta uratele. Le ajuta în sensul ca se desfigureaza toate fraierele în același fel, și nu mai faci diferența între tipe frumoase și... Urate chiar și fără machiaj.
"Arta" make-up-ului a ajuns un dezastru.

| alina2k18 a răspuns:

Rezistenta si timpul de realizare [ + ca la mirese se machiaza si gatul si decolteul pentru un aspect impecabil in real si in poze ].

| Nume6 a răspuns:

Machiajul de mireasă e in culori mai deschise, roz deschis, mov deschis, nu e atât de strident e și in culori mai calde, în timp ce cel de seară e în culori închise, negru, maro, verde închis, etc.