| Dalmore a întrebat:

Care e rutina voastra de ingrijire a tenului?

7 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Pentru vârsta de 35+ folosesc la fiecare dimineață apa nu prea rece, apoi pe o discheta aplic apa micelara, lapte tip loțiune, serul și crema făcută de cineva handmade dedicata vârstei mele. Aceasta "rețetă" o aplic și seara cu toate că între apa micelara și lapte, tot pe o discheta lotiune antiacneica deși mai mult o folosesc pentru a lua impuritățile ce nu au fost pururea eliminate de apa. Nefolosind săpunul căci acesta îmi usucă total fața, prefer numai cu apa simpla. De 2-3 ori pe săptămână folosesc peelinguri ori măști.

| Adry05 a răspuns:

Dimineata si seara spal tenul cu un gel de curatare de la Avene (daca nu ma machiez, daca ma machiez folosesc demachiant, apoi gelul de curatare apoi un toner)
Dupa folosesc un gel cu niacinamide de la The ordinary, il las sa intre in piele vreo 15-20-30 minute dupa folosesc o crema hidratanta tot de la The ordinary si o crema pentru ochi iar seara dupa ce curat tenul aplic aceeasi crema pentru ochi si pe restul pielii o seara acid salicilic, o seara acid lactic.

| alina2k18 a răspuns:

Apa micelara, spalare ten, diverse serumuri/fiole, crema ochi, crema fata, balsam buze.
Daca am machiaj intens intai demachiere ochi si buze cu bifazic, dupa fata cu micelara si spalat.
Masti si scrub la 5-7 zile.

| BlueDark a răspuns:

"La voi, la barbati, e mai simplu"

Asta e replica folosita si de nevasta-mea, si de sora-mea....Si de toate femeile pe care le cunosc.

Voi nu aveti par pe fata. Daca nu va barbieriti 2 zile la rand nu ajungeti sa aratati ca gorilele.
Pe voi nu va ustura tenul de la iritatii...Si nici nu aveti taieturi.
Noi aratam toti ca Joker.

| iamprettybored a răspuns:

Mă șterg cu dischetă cu apă micelara pentru pielea sensibilă de la Garnier. Uneori îmi mai dau și cu cremă hidratanta. Și cam o dată pe săptămână îmi dau cu o mască de clay și argilă ca să îmi curețe față de impuritati.
Și cam atat. Mult mai mult contează sănătatea interioară. Adică să mănânci sănătos, să te odihnești, să nu ai vreun dezechilibru hormonal.

| Rihhana1 a răspuns:

Primer, fond de ten si apa micelara.

Răspuns utilizator avertizat