| MaryLoveAnime a întrebat:

Care este cea mai buna modalitate de epilat? Daca se poate recomandati si un produs.

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Epilatul cu laser, cu ceară caldă, cu ceară rece, cremă de epilat și lama.
Ți le-am scris în ordine descrescătoare, pentru că ultimele sunt de nerecomandat!
Pa, pa.

6 răspunsuri:
| ɐzʇıןoʌɐıp a răspuns:

Cu ceara, dupa parerea mea, daca nu-ti place.cu epilatorul...dar nu incerca creme sau lama.in nici un caz. Poate ca nu va durea deloc si sunt sigura ca nu va lua mai mult de 15-20 de minute, dar vei regreta cand vei vedea ca vei avea din ce in ce mai mult par.

| AngelCrystals a răspuns:

Asta depinde de cum vrei. Epilatul ce crema deplilatoare nu e dureros dar parul creste repede si devine gros, eu una folosesc epilatorul electric si nu doare foarte tare.

| ChuPaChuPsPinK a răspuns:

Cu ceara du.te la salon

| LoveAnime4ever a răspuns:

Pai eu zic ca e buna epilarea cu aparatul sau cu bigul! Cu bigul nu prea tine, trebuie sa te epilezi cam de 2 ori pe saptamana sau de 1 data pe saptamana

| Lilly_6642 a răspuns:

Cea mai buna metoda este cu crema depilatoare:d

| LoLa_3163 a răspuns:

Eu una cred ca cea mai buna modalitate de epilat este la salon cu cearawinking