| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Care este diferenta intre Parfum și Spray?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Parfum = miros (placut)

Spray = dispozitiv pentru pulverizarea unei substante (parfum, insecticid, vopsea etc.) care consta dintr-un tub metalic sub presiune, umplut cu substanta activa, care are montat deasupra un pulverizator. La apasarea pulverizatorului, substanta iese din tubul metalic sub forma unui jet de aburi.

| RAY a răspuns:

Spray=aluminiu =cancer de piele, Parfum=mai natural poate cauza alergi, diferenta e ca pafumul presista mai mult si este mai sanatos sa spun asa

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Parfumul e un produs, spray-ul e o metoda de ambalare.
Nu le poti compara. Parfumul poate fi spray, dar mai rar. De obicei, deodorantul este ambalat in spray.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parfumul miroase mai mult timp decât spray-ul, e mai scump decât spray-ul.

| CelMaiCunoscatorDintreUmanoizi a răspuns:

De la spray mor duşmanii, cu parfum se dau muierile.