| ßirGagaWelch a întrebat:

Care este diferenta intre stilul EMO si cel GOTH? Funda, fireste...

Răspuns Câştigător
| HolyPotato a răspuns:

Http://www.diffen.com/difference/Emo_vs_Goth
http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20080811190151AALXSAp
Ca stil vestimentar, EMO reprezintă tinerețea, adolescența combinată cu sentimentul de introvertire și singurătate. Mizează pe clasicul negru combinat cu griuri și jucăușele nuanțe de roz și mov.
Goticii sunt mai eleganți, rafinați. Stilul lor duce mai mult cu gândul la clasic, la romantism, dar într-o notă sobră.
Nu prea mă pricep la stilul lor de viață, la ceea ce exprimă, dar sper că te-au ajutat cu ceva link-urile de mai sus.

3 răspunsuri:
| Neberius13 a răspuns:

Faptul ca cel emo e pentru copii idioţi şi mult prea dramatici in timp ce cel goth e chiar cool
despre cel emo patetic nu ştiu multe cât despre cel goth e oarecum "excentric " dacă vrei să-i spui aşa. hainele negre de multe ori mulate multă piele neagră
din moment ce am văzut răspunsul tău la celălat răspuns primit cultura gotică e construita pe baza chestilor horror şi ceva romantism
celălat promovează dramatismul excesiv, la altceva nu mă pot gândi
sper ca te-am lămurit

| Lupescu_Cezar_1987 a răspuns:

Emo este cu parul' ăla mare, iar gotic cu machiaj negru, îmbrăcăminte neagră, cercei negri, etc.

Răspuns utilizator avertizat