| Ofiintă a întrebat:

Care este fondul vostru de ten preferat și ce tip de ten aveți?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Gras, încă n-am găsit. dar mă înțeleg binișor cu colourstay-u

13 răspunsuri:
| Anonima163333 a răspuns:

Am tenul mixt, dar nu prea folosesc fond de ten.
In general imi plac produsele de la Sephora.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am ten mixt. Cel mai bun e estee lauder double wear, dacă nu vrei sa fie asa piperat prețul, îți recomand L’oreal infallible (e bun pentru toate tipurile de ten)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am un ten normal si am răspuns chiar daca intrebarea e mai mult pentru fete laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tenul meu e Ben Ten si folosesc Omnitrixul

| Ofiintă explică (pentru anonim_4396):

Am folosit și eu estee lauder double wear, consider că este un fond de ten bun pentru un ten cu exces de sebum, precum este și al meu. Insă, pentru de zi cu zi aș opta pentru ceva mai lejer. Si da, imi place l oreal infaillible varianta cu finish mat, arată natural pe ten. Nu are acel efect de mască inestetic.

| Ofiintă explică (pentru anonim_4396):

Bine de știut.

| Ofiintă explică (pentru anonim_4396):

În conditiile in care există fete care nu cunosc tipul tenului lor, nu pot decât să te felicit.

| Ofiintă explică (pentru Adry05):

Poti incerca și l'oreal infallible matte, pe mine m-a convins.

| Adry05 a răspuns (pentru Ofiintă):

Am tot auzit și eu de el, dar căutându-l acum pe elefant văd că e vreo 60 de lei, probabil în magazin tot atât, pe colourstay dau în jur de 40

| Ofiintă explică (pentru Adry05):

Sunt site-uri unde îl găsești chiar și mai ieftin. In magazine il găsești la un preț mai ridicat, eu am dat in jur de 70 dintr-un dm din Cluj.

| Adry05 a răspuns (pentru Ofiintă):

Dar care e? că pe elefant am găsit o variantă, pe notino alta, diferență de preț și de ambalaj dar pe ambele scrie infallible

| Ofiintă explică (pentru Adry05):

Există 2 tipuri de infallible.
Varianta cu ambalaj din sticlă cu pompiță are un finish natural.
Varianta la tub ( la care făceam referire) are un finish mat, este mai potrivit tenului gras.
Varianta in sticluță functionează mai bine pentru tipurile de ten uscat-normal.