| AnnaAnnne a întrebat:

Care este greutatea ideala la 1.63 metrii?

18 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

51,8, deci 52 kg

| geoox550 a răspuns:

Eu in general imi calculez greutatea ideala pe acest calculator online.
http://calculator-greutate-ideala.host22.com/
Pe mine ma ajutata mult acest site deoarece imi pot da seama daca ma incadrez in greutatea normala, sau daca trebuie sa slabesc.
Bafta!

| afrodita3333 a răspuns:

Pe undeva intre 50 si 55 kg

| Kasia a răspuns:

Cam 50 kg.acum depinde si de tine si de ceea ce iti doresti tu. unele persoane vor sa fie slabe(asa ca mine) eu sunt genul skinny altele vor sa fie corpolente.nu se multumesc cu "greutatea ideala".

| Mozurov a răspuns:

50-55 de kg.

| Dexaa a răspuns:

În jur de 53 kg. Mai bine spus, între 50-55 kg (presupun că eşti fată).

| Devyd a răspuns:

Sa fi mai sigur/a complecteaza aici greutate si inaltimea ta si vei vedea
http://www.doctor.info.ro/calculator_greutate_ideala.html

| CaptainEnigma a răspuns (pentru Devyd):

Dar este o problema iti da ca esti obez dar daca tu de fapt mergi al sala? am vazut si eu oameni al televizor care au 1.80-1.90(cm) si cam 100-120kg si ei merg al sala si ti ciuda cum arata...

| Devyd a răspuns (pentru CaptainEnigma):

Du-te la Doctor si iti va spune la fel, desi si eu stiu cazuri in care doctorii au spus is obezi si de fapt ei arata foarte bine.

| MhPnr a răspuns:

Cam 53, trebuie 63-10, din inaltime. eu asa stiu. :*:*

| cr33pygirl a răspuns:

53 de kg cel mai binehappy

| CaptainEnigma a răspuns:

Greutatea este 60kg-65kg

| AnnaAnnne explică (pentru CaptainEnigma):

Nu crezi ca e cam mult?

| CaptainEnigma a răspuns (pentru AnnaAnnne):

Pai ma refer la barbati dar cum esti fata ca nu m-am uitat al nume(scuze) atunci cam 45-55 kg

| AnnaAnnne explică (pentru CaptainEnigma):

laughing nu.i nimic chiar acum a trebuit sa corectez o intrebare de acelasi gen care se referea tot la greutate, tot din acelasi motiv nu m.am uitat la nume

| rady16 a răspuns:

51,3 Kg - 57, 2Kg

| CarlitaCarlutza2000 a răspuns:

Nu cred, si eu am 1.63 metri, am 51-52 kg si am sunculite! Eu una vreau sa ajung la 48 kg. Apropo, am incercat site-ul ala si e o porcarie!