| anonim_4396 a întrebat:

Care este greutatea ideala pentru o fata de 22-25 ani?

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de înălțime.

| Panamax a răspuns:

Sa nu depaseasca de 4 ori greutatea baiatului.

| Violleta2022 a răspuns:

Greutatea este in functie de inaltime, nu de varsta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Și de vârstă, oarecum...pentru că o adolescentă și o femeie matură de exemplu...nu au aceeași greutate ideală.

| Violleta2022 a răspuns:

Iata aici un calculator de indice de masa corporala, care iti calculeaza corect greutatea, iti spune cum esti si iti da greutatea indicata pentru tine.
Trebuie doar sa pui datele tale, corect si exacte:
https://www.pcfarm.ro/Calculeaza_BMI_greutate_corporala.php

| Catrice a răspuns:

22-52 kilehee hee

| leuuL a răspuns:

În general ar trebui să fie între 50-65 kg.

| alina2k18 a răspuns:

Depinde de inaltime, una e daca are 1, 55m si alta 1.75m.
65kg pentru aia inalta e normoponderala pentru miniona de 1.55m inseamna ca e babana binewinking
In general 1.65m -> 55kg, 1.70m - >60kg and so on.
Talia e bine sa fie sub 75 cm la varsta asta ca dupa 30ani ne mai latim oricum din pacate laughing

| Cybele a răspuns:

Depinde de inaltime. Gasesti pe net grafice care iti arata ce greutate ar trebui sa ai in functie de inaltime si varsta.

| zilog a răspuns:

Depinde si de inălțime! ȘI VOI FEMEILE GÂNDIȚI-VĂ CĂ SĂ NU II DOARĂ PE PARTENERII VOȘTRI COLOANA CÂND VĂ IA IN BRAȚE IN BAIE!
Pentru că voi femeile tretuie să fiți conștiente că rolul vostru aici pe pănmânt este să înfrumusețați viața unui bărbat
așa că dacă aveti 100 de Kg bine înțeles că se duce invârtindu-se

Să îti zic o intâmplare reală intr-o zi s-a urcat una pe mine de mă rugam la Dumnezeu să nu îmi rupă șoldul și să scap cu oasele intreg de sub ea.

în altă zi a trebuit să o țin pe una in dgrațe mai mult timp apoi m-a durut coloana 2 săptămăni rău tare de tot!
Așa că dacă nu vreți să fiți o povară ajustațî-vă greutatea și după cel care vă face plăcerile

| Zuzu1991 a răspuns:

40kg

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pai hotaraste te ai 22 sau 25 ani.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce înnaltime are această fată?