| gemeni6226 a întrebat:

Care este motivul pentru care place si e la moda vopsirea unghiilor in mai multe culori si nu toate la fel? De exemplu 3 unghii in albastru 2 unghii in galben nu vad nici rostul nici estetica, eu cat traiesc mereu o sa-mi placa ca toate unghiile sa aiba aceeasi culoare.

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Dupa principiul de odinioara Ce poti lele chelbea-n cap, pai daca asa moda ce sa-i fac, adica la nivel mondial toti sunt niste xeroxuri ordinare, mai mult apreciez naturaletea lui Dana Budeanu decat fake-urile copiate si ieftine mai ceva ca electronicele chinezesti...

24 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu mai combin culorile când mi se se pare că se potrivesc, pur și simplu îmi plac și mi se pare ceva diferit. Mi le fac și monocromatic dar uneori îmi place să diversific cu combinații și desene. Mi se pare exagerat în schimb să ai fiecare unghie altă culoare + modele.

| IsabelaIssa a răspuns:

Este vorba de gusturile fiecăruia, și gusturile nu se discută. Din fericire suntem diferiți. Ne putem concentra mai mult pe ceea ce ne place decât pe ce nu ne place, și mai mult pe propria persoană.

| anonimg a răspuns:

Din acelasi motiv pentru care le place si belciugul in nas. Ca sa fie cool; in traducere, altfel decat sunt altii/altele.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Te mai plictisești de același model, mai încerci și altceva.

| Apokales a răspuns:

O sa explic totul printr-o expresie umanista: "Frumusetea sta in ochii privitorului". Sau ar trebui printr-una manelista?! : "Ce-i frumos si lui Dumnezeu ii place"

| gemeni6226 explică (pentru Apokales):

Asta inseamna ca tu esti barbat si tie ca barbat iti place? ok atunci si eu imi fac toate unghiile in toate culorile curcubeului.

| Apokales a răspuns (pentru gemeni6226):

Nu chiar. Inseamna ca depinde de gusturile fiecaruia. Mi-e nu-mi plac unghiile facute in toate culorile, nici macar colorate, dar sa fie ingrijite si maxim date cu acel lac, vreau sa le vad cat mai naturale. La cele ale fetelor ma refer.

| Eireann a răspuns:

Gusturile... Pana la urma trebuie sa ii placa purtatoarei ca ea isi vede mana cel mai des, nu? Sunt multe care le fac in o singura culoarea.

| Yurisa a răspuns:

Nu cred ca te afecteaza pe tine ce fac altii cu unghiile lor

| Simpatic a răspuns (pentru Yurisa):

Senora Diabla dar a pus aceasta doamna o intrebare, asta este ideea TPU sa intrebam si sa primim raspunsuri.

| Yurisa a răspuns (pentru Simpatic):

Senora Diabla si-a dat raspunsul laughing

| gemeni6226 explică (pentru Yurisa):

Adevarat dar am fost curioasa.

| Yurisa a răspuns (pentru gemeni6226):

Raspunsul e simplu: asa le place lor, nu e nimic profund sau cu semnificatii ascunse laughing

| gemeni6226 explică (pentru Yurisa):

Nu m-am gandit la semnificatii ascunse mai sus am scris ca raspuns la cineva ca m-i se pare urit sa ai 3 unghii cu roz si 2 cu verde ca la o colega de peste 40 de ani cum a avut ieri.Multumesc f frumos ca ma crezi asa de proasta am scris aceasta intrebare sa mai uitam de ceea ce ne apasa pe toti la nivel global, dar la nivel global oamenii nu se schimba ramin tot asa de rai si sarcastici precum vad.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca din plictiseala si le fac asa.
Acum depinde si de varsta. Una e sa ai 15 ani si unghiile curcubeu, alta e sa sa ai unghiile curcubeu la 40 de ani. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru acelasi motiv pentru care se poarta papuci de culori diferite. Am vazut ca e la moda. E o moda a combinatiilor de culoare si chiar de forma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare cu gusturile ei.Nici mie nu-mi plac şi de aceea nici nu mi le fac aşa.

| Goddessss a răspuns:

Eu sincera sa fiu, uneori imi fac unghiile de la o mână intr o culoare, si de la cealaltă mână, in alta culoare. laughing
Nu știu depinde de fiecare.
Si cum spuneți dvs arata bine, depinde cum ma simt.
Oricum negre le am 70% din viață.
Negre ca si sufletul meu?
Fiecare cu ce ii place.

| irina211344 a răspuns:

Este un trend dupa TikTok. Chase Hudson, cunoscut ca Lilhuddy a purtat oja in culori diferite, iar acum toata lumea poarta asta, chiar si eu

| gemeni6226 explică (pentru Simpatic):

Da,in afara faptului ca am fost curioasa de ce place trebuia sa intreb si de cand e la moda si daca barbatilor asa le place mai mult, ca atunci e logic ca se vrea a place barbatilor, daca barbatilor le place mai mult diversificat decat intr-o culoare.

| Apokales a răspuns (pentru gemeni6226):

Cred ca barbatii se uita la cu totul altceva, nu la unghii big grin. Desigur este un detaliu care conteaza cand vine vorba de a te asorta cu tinuta, dar mai mult de atat nu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Apokales):

Inseamna atunci ca din partea femeilor e doar un capriciu si atit, stiu eu foarte bine caci nu azi m-am nascut ca la altceva se uitahappy.

| gemeni6226 explică (pentru Apokales):

De altfel de aceea am pus aceats intrebare deoarece ieri si alta data o colega de-a mea de peste 40 de ani a aparut vosita la o mina cu 3 unghii in culoarea roz si 2 in culoarea verde la cealalta mina la fel.Mie m-i s-a parut oribila aceasta combinatie si am vrut sa vad caci chiar a disparut de tot bunul gust din oameni.

| Simpatic a răspuns (pentru gemeni6226):

Mie imi plac femeile care isi picteaza pe unghii semnul euro sau dolarul american, gold digger cum se spune in popor happy
evident ca am spus sub o nota sarcastica cunoscandu-se felul meu anti-prostitututie, anti-materialism a doamnelor si domnisoarelor.

| Simpatic a răspuns (pentru irina211344):

Dupa principiul de odinioara Ce poti lele chelbea-n cap, pai daca asa moda ce sa-i fac, adica la nivel mondial toti sunt niste xeroxuri ordinare, mai mult apreciez naturaletea lui Dana Budeanu decat fake-urile copiate si ieftine mai ceva ca electronicele chinezesti...