| camelia17 a întrebat:

Care imi spune si mie cat se mentine bronzul la solar? si care autobronzant e mai usor de utilizat :spray? crema? etc.si in timp ce se da jos autobronzanut nu ramanem cu pete adica se duce uniform? ce recomandati solarul, sau autobronzantul? apropo crema cu protectie solara ce rol are? adica daca o folosesti te mai poti bronza? sau?

Răspuns Câştigător
| oMichaella a răspuns:

Depinde de cata vreme mergi la solar, cate minute stai la fiecare sedinta si de Ph-ul pielii.
El se mentine atata timp cant ai lunar o sendinta, poate si mai multe.
Autobrozantul daca este spary este mai indicat decat crema, deoarece nu intra in piele.
Eu nu ti-as recomanda nici solaru' si nici autobrozantele, fiindca nu sunt sanatoase, dar daca tu doresti neaparat, este mai bine sa folosesti autobrozantele.
Sa te protejeze de soare, de "arderile" pielii.