carla
| carla a întrebat:

Care sunt cele mai bune firme de cosmetice, raportat calitate- pret?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea e ca cel mai bun raport calitate pret il poti stabili doar in functie de clasa cosmeticelor. Adica cele care se vand exclusiv in farmacii, cele de lux si cele medii. N-ai cum sa faci o alaturare intre o crema Dior, una Galenic si una Farmec. Depinde ce anume te intereseaza. Dar, din clasa medie eu sunt foarte multumita de produsele Farmec, din clasa lux de Clinique, iar din cele dermatologice cu vanzare exclusiva in farmacii, Avene.

7 răspunsuri:
doiny
| doiny a răspuns:

una dintre cele mai bune firme de cosmetice este amway. este pe locul 3 in lume. preturile sunt putin mai piperate dar sunt foarte economice si daca faci calculul esti in castig. de exemplu un roll-on 'body series ' are protectie 48 de ore si te tine in jur de 6 luni. acum concluzia o tragi singura daca vrei produse de calitate acceptabila si care te tin mai putin sau daca vrei de calitate foarte buna, preturi putin mai mari, dar te tin dublu sau chiar triplu decat cele pe care obisnuiesti sa le folosesti!

mihaicd
| mihaicd a răspuns:

Am incercat produsele Hemel si am fost multumit de ele. Ei spun ca sunt 100% din miere si ceara de albine si nici nu sunt atat de scumpe pe cat sunt Amway...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Una dintre ele este firma Artistry (produsele nu se gasesc in magazine-sunt cu circuit inchis). De asemenea, produse foarte bune sunt si la GNLD. Daca te intereseaza vreuna dintre aceste companii te rog sa-mi scrii la daniela.constantin@gmail.com si vom putea discuta mai pe larg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din punctul de vedere calitate - pret, negresit produsele CLINIQUE. In plus, exista cineva in tara care vinde la preturi deosebite... daca va intereseaza, trimiteti email la leilaa. mic@gmail.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oriflame

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-e imi plac Vichy si Bioderma

| laurie a răspuns:

Nivea e cea mai buna firma de cosmetice, indiferent de produs, iar raportul calitate-pret e ok.merita toti banii.