| AmazingONEx a întrebat:

Care sunt cele mai bune vopsele de păr?
De preferabil păr blond(nu foarte deschis)

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Eu le-am incercat pe toate. Palette sta cel mai bine la capitolul deschidere, deschide cat parul atat cat scrie pe cutie si iese uniform. Syoss la fel dar nu se justifica diferenta de pret dupa parerea mea.
Garnier sta cel mai bine la capitolul ingrijire, nu deterioreaza chiar asa de tare parul. Il si deschide frumos.
L` Oreal nu exceleaza la nuantele de blond, e mai bun pentru colorare decat decolorare.
Eu am ramas la Garnier pentru multi ani. Desigur vorbim de vopseluri din comert. Ca cele profesionale sunt la un alt nivel, dar si mult mai scumpe.
Acum am renuntat la blond pentru ca blondul are nevoie sa fie intretinut foarte bine, inclusiv de masti cu uleiuri care iau foarte mult timp, altfel parul incepe sa se degradeze foarte tare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele mai bune sunt: Palette şi L, Oreal.
Culoarea deja ţi-o alegi tu.happy