| OanaSiCamAtat a întrebat:

Care sunt marimile americane pentru 36, 37 si 38 la picior la femei? E un site pe care am gasit Vans la niste preturi bune, dar marimile nu sunt romanesti si nu stiu care ar fi marimea mea.

Răspuns Câştigător
| OanaSiCamAtat explică (pentru ThePie):

Si cand spune "fete", "baieti" se refera la categoria pentru copii, nu?

| ThePie a răspuns (pentru OanaSiCamAtat):

Da.

| OanaSiCamAtat explică (pentru ThePie):

Mercii :*

8 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Http://www.zappos.com/c/shoe-size-conversion.Pe viitor cind mai cauti ceva, intra pe google scrie in engleza ceea ce cauti si afli imediat.Asta este un site care iti arata ce vrei tu sa stii.Sau uite alt sitehttp://www.i18nguy.com/l10n/shoes.html.Dar sa stii ca nu o rsa se potriveasca, depinde mult ce model de pantof este, deci cel mai bine ar fi sa poti proba.De ce spu asta? Uite eu am luat ceba pantof sport o marimeX si apoi am luat aceiasi pantofi sport, exacat acelasi model dar wide (adica lat) si acelasi numar nu imi era buni, erau f mari.Acum nu stiu la femei ce alte chestii or mai fi.dar eu asa am invatat ca cel mai bine este sa probezi, daca se poate.Insa daca ai gasit pe acel site ceva pantofi, vezi ca ii poti intreba pe ei, cumva scriele cam despre ce e vorba si te pot ajuta.

| relian a răspuns:

36=6; 37=6.5; 38=7.5 Uite alt linkhttp://www.onlineconversion.com/clothing_shoes_womens.htm

| relian a răspuns:

Http://www.onlineconversion.com/clothing_shoes_womens.htm daca citesti aici la adresa asta o sa vezi ce spun,ca ar fi de preferat sa vorbesti cu cei care vind sa le dai informatii, sau daca au ei pe sitele lor informatii referitoare la masuri, deci sa le spui in cm citi ai tu lungime, latime chestii de genul asta, sau eventual au ei acolo un chart in care explica la fiecare marime cam cit masoara.Acum nu stiu de pe sitele asta ce l-ai gasit tu daca au asa ceva sau nu, dar te poti uita.bafta oricum si scuze ca am scris de 3 ori probabil pentru nimic.

| RebecaTheNinjaGirl a răspuns:

3 si 4