| anonima455 a întrebat:

Care sunt produsele cosmetice ( machiaje ) care duc la apariția mai avansată a ridurilor?

5 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Toate.

| Catrice a răspuns:

Mascara e cea care nu are legătură cu ridurile, în rest totul ce pui pe fata afectează tenul în timp.

| Rx5hnS a răspuns:

Totul tine de ce fel de makeup folosesti. Daca sunt chinezarii o sa ai probleme cu tenul. Daca sunt produse din magazine sigure nu vor aduce riduri. Tine doar de skincare.(crema de fata, cleanser, toner, serumuri etc). Nu asculta toate zvonurile.

| Anonima32145 a răspuns:

Toate cosmeticele distrug tenul in timp si trebuie sa fii constienta de asta. Daca ai un ten"perfect" nu are rost sa folosesti fond de ten, poate putin corector, ai grija sa folosesti crema hidratanta, in rest cu fard. Daca ai un ten problematic, acneic foloseste produse bune: nu folosi chinezarii si verifica ingredientele sa nu fie toxice. Daca folosesti fard ai grija sa verifici ingredientele, nimic exclus sa faci reactii alergice daca sunt ingrediente toxice sau mai rau. Sper ca te-am ajutat.

| Adry05 a răspuns:

Fond de ten și corector clar