| Ronnie35 a întrebat:

Care sunt produsele voastre de cosmetica preferate? (intrebare pentru fete)

11 răspunsuri:
| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna.De la Nivea si Avon.
Sper ca te-am ajutat!

| didu73 a răspuns:

Eu folosesc cele mai multe produse de la AVON si sunt foarte multumita de ele.mai folosesc si de la MAC.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cosmeticele mele preferate n sunt de la Dove si Nivea, ele hranesc si catifeleaza pielea. Am incercat de la Avon, dar NU prea sunt de folos, pentru ca NU hidrateaza pielea din plin.

| Lynnfield a răspuns:

Pentru a vă înfrumuseţa uraţenia?

| Ronnie35 explică (pentru Lynnfield):

Buna!
As vrea sa te informez ca produsele cosmetice nu includ doar machiajul. Cremele, lotiunile de corp, gelurile de dus etc sunt si ele cosmetice si tin de ingrijirea personala. Chiar si deodorantul face parte din aceasta categorie.
Sa fim sinceri, nu cred ca ti-ar placea sa ai o prietena care sa miroase a transpiratie, sa aiba pielea precum scoarta copacului si buzele crapate pana la sange. E clar ca exista si metode naturiste care sunt mult mai bune decat cosmeticele din comert, insa fiecare alege ce e mai bun pentru el.
Sper ca te-am lamurit! big grin

| Lynnfield a răspuns (pentru Ronnie35):

Ceea ce inteleg eu prin termenul "cosmetice" nu includ lotiunile de corp, gelurile de dus, deodorantele, deoarece el din punct de vedere gramatical se refera strict doar la arta de a-ti scoate în evidenta frumusetea fetei incluzand rujul, fardul si nu mai ştiu ce folositi voi pentru ten si par, este folosit abuziv si la celelelte produse de comercianţi cu scop de marketing!
Transpiraţia nu miroase, ea este apa la fel ca şi lacrima, bacteriile de pe piele care se hranesc cu aceasta miros, multi prefera sa se dea cu deodorant (pe care îl considera cosmetic) în loc sa se spele.
De ce sa nu recunosti, daca eu îţi arat o halba cu bere tu te vei gandi ce bine îţi va arata parul dacă o vei da pe cap pentru a o folosi pe post de cosmetic iar eu ce bine ma voi simti daca o beau si o folosesc pe post de aliment, de fapt nu este nici aliment şi nici cosmetic, sunt 2 gandiri diferite nu opuse, eu oricum sunt contra cosmeticelor. No offence!

| AnnaGabriela a răspuns:

Eu imi cumpar cel mai des de la Sephora(urban Dekay, Too Faced...)MUA, NYX, Chanel, Dior, Revlon si MAC.
Ocazional daca imi place ceva: Maybelline, Seventeen, Estee Lauder (imi plac ojele), L'Oreal (in special creme), Max Factor, Deborah, KIKO, Makeup Forever...

Cam astea. Ce se găsesc pe la noi si din excursii ce imi mai cumpăr.

| Clodmod a răspuns:

Cele de la KIKO, sunt superbe! happy

| Bixuuuuuu a răspuns:

Eu merg pe tot natural..adica nu creme nu nimic..si cand ma epilez ma epilez natural ..adica din plante..si mastile si tot din plante :p

| mimiix a răspuns:

De la avon, oriflame si dove happy

| Frida1 a răspuns:

Imi plac cele de la Maybelline. Sunt si de calitate si au un pret rezonabil. Lóreal imi mai place dar preturile sunt destul de ridicate. Sunt unele produse bune si de la avon sau oriflame, uneori imi mai cumpar cate-un produs de acolo. In general ma axez pe produse bune si ca pret si ca si calitate. Evit sa imi iau replici de orice fel, incepand de la mascara pana la gloss sau eu mai stiu... pot produce reactii alergice severe.