| andreea_8620 a întrebat:

Care sunt sansele sa se infecteze atunci cand ai cercel in buric? as vrea sa-mi dau insa mie foarte frica sa nu se infecteze.pentru ca am cercel in nas si mai mereu la aproape 3 saptamani. face puroi.si nu inteleg de ce. exista posibilitatea " daca la nas fac puroi" sa fac si daca imi pun cercel in buric? help me

2 răspunsuri:
| 16.laura.16 a răspuns:

Conteaza forte mult sa ti-l faci intr-un loc special unde primeaza curatenia si profesionalismul. Atunci sasele de a se infecta scad considerabil!

| lilstar a răspuns:

Nu trebuie neaparat facut la un salon pierce-ul. Conosc mai multe cazuri in care s-a infectat gaura facuta la salon. Nu cred ca are vreo legatura infectia de la nas cu gaura care vrei sa o faci acum. Eu dau pierce-uri si pana acum nu am avut probleme cu nimenihappy. Poti sa ceri ajutorul unui prieten care se pricepe.