| brunett3 a întrebat:

Care sunt trucurile voastre cotidiene de frumusete?hee hee
Vot tongue

3 răspunsuri:
| dedfgv a răspuns:

Pai ca de ex:daca vreau pentru cateva zile cheaar si saptamana sa am noanta parului mai deschisa spre blond(eu sunt satena)adaug zeama de lamaie in sampon si ma clatesc cu ceai de musetel
-pentru maini:cred ca ai si tu acasa exfoliant de acela pentru picioare... poti sa-l folosesti si pentru maini(eu am de la avon cu levantica si dupa ce ma curat bine cu el asta cam la o saptamana ca sa nu irite tare pielea ma dau cu crema de maini sau lotiune de corp din abundenta si imi iau niste manusi sau sosete din bumbac si asa stau pana intra in piele)faza buna e ca dupa aceea ai pielea de pe maini exact ca cea de bebelusi si mai miroase si fff bine, app poti sa faci chestia asta inainte de culcare si sa dormi cu manusile pe mana
-pentru fata:din cand in cand fac o baie cu aburi(ceai de musetel pentru ca e calmant dar poti face si ceai verde pentru revigorare)iar dupa poti sati scoti mult mai usor punctele negre
pentru ochi:daca ai ochi obsiti pune 2 pliculete de ceai verde racite pe ochii si stai asa 10 min
sau
pentru pungile de sub ochi:
freaca zona cu un cub de gheata
-pentru un par mai frumos:tundeti varfurile macar o data la 2 luni daca nu si mai des

| Vizitiul a răspuns:

As fi mai frumos, daca as avea "tricoaie".

| lollipopzz a răspuns:

Pai depinde...Pentru par:
-uleiul de ricin(intareste firul de par si reda un aspect stralucitor)
-zeama de lamaie(e super buna)
-galbenus de ou(si asta e fff bun)
Pentru fata:
-creme(depinde si ce fel de creme>dove